Skuteczna ochrona przed uciążliwymi owadami

Dodano: czwartek, 12 lipca 2012 09:05

Panujące latem wysokie temperatury skłaniają do otwierania okien i wpuszczania rześkiego powietrza, zwłaszcza wieczorem. Wówczas do wnętrza dostaje się mnóstwo owadów, z uciążliwymi komarami na czele. Stałą i skuteczną ochronę mogą zapewnić moskitiery.

Istnieje wiele sposobów na odstraszanie insektów, jednak spraye, świece czy naturalne specyfiki nie rozwiązują problemu na długo. Latem najlepiej zastosować stałą, skuteczną ochronę przed uciążliwymi owadami.

Zaletą zabezpieczenia w postaci moskitier jest możliwość otwierania okien i drzwi, przy włączonej lampie, bez obawy o wpuszczenie do środka insektów. Sprawdza się to znakomicie szczególnie w sypialni i pokoju dziecięcym. Ponadto moskitiery zapewniają dopływ zewnętrznego światła. W zależności od systemu, można je stosować nie tylko na oknach, ale również na drzwiach i przeszklonych tarasach lub w ogrodach zimowych.

Aluprof - moskitiera ramkowa otwierana"Najpopularniejszym rodzajem systemu przeciwko owadom są moskitiery ramkowe. Wynika to przede wszystkim z ich łatwego montażu oraz demontażu, a przez to zachowania pełnej funkcjonalności okien i drzwi. Dodatkową zaletą jest odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, jaką dają wytrzymałe ramy aluminiowe oraz lekkie siatki z włókna szklanego", mówi Bożena Ryszka, główny specjalista ds. Public Relations z firmy Aluprof.

Stałe moskitiery instaluje się po zewnętrznej stronie okien, przez co mogą być mocowane na większości okien otwieranych do wewnątrz. Łatwy i bezinwazyjny montaż umożliwiają obrotowe zaczepy. Moskitiery otwierane przeznaczone są do montażu na ramie drzwiowej lub ościeży. Wyposażone są w zawiasy z samodomykaczem. Siatki chronione są przed przypadkowym uszkodzeniem podczas otwierania za pomocą wypełniającej płyty, która znajduje się w dolnej części skrzydła.

Aluprof - moskitiera ramkowa stałaPodczas letnich wieczorów dużo czasu spędza się również na balkonach, zabudowanych tarasach czy w ogrodach zimowych. W tych miejscach najlepiej sprawdzają się moskitiery przesuwane, montowane do ram drzwiowych lub ościeży. System montażu moskitier firmy Aluprof nadaje się dla powierzchni przeszklonych. Skrzydło przesuwa się pomiędzy szynami, zapewniając bezkolizyjną współpracę z zewnętrznymi roletami.

Spośród dostępnych metod moskitiery stanowią nadal najskuteczniejszą ochronę przed uciążliwymi owadami. Wygodny montaż i różne systemy funkcjonowania pozwalają szybko i łatwo zabezpieczyć cały dom. Estetyczne moskitiery Aluprof mogą być dopasowane do kolorystyki ram okiennych.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Aluprof SA, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Aluprof SA

Firma Aluprof SA