Ciepły montaż okien zapewni komfort termiczny w pomieszczeniu

Dodano: wtorek, 10 lipca 2012 07:46

Nieszczelne lub niewłaściwie zamontowane okna są jedną z najistotniejszych dróg ucieczki ciepła z pomieszczenia. Dlatego coraz większa liczba producentów okien, wśród których jest też OknoPlus, prowadzi dla fachowców praktyczne szkolenia z zakresu ciepłego montażu.

Budownictwo energooszczędne stało się obecnie koniecznością. Już na etapie budowy prywatni inwestorzy decydują się na rozwiązania zapewniające zmniejszenie zużycia energii. Najczęstszym działaniem jest zamontowanie okien o najlepszych parametrach przenikalności cieplnej. Jednak nawet one nie zagwarantują energooszczędności, jeśli stolarka zostanie nieodpowiednio zamontowana.

Oferowany przez firmę OknoPlus ciepły montaż okien zapewni komfort termiczny w pomieszczeniu. Dzięki wykwalifikowanej ekipie, zostanie on przeprowadzony profesjonalnie, a co za tym idzie, strata ciepła przez stolarkę okienną zmniejszy się nawet dwukrotnie. Naturalną konsekwencją będą mniejsze rachunki za ogrzewanie.

Ciepły montaż - uszczelnianie miejsca osadzenia okna - OknoPlusCiepły montaż to przede wszystkim skuteczne i trwałe uszczelnienie miejsca osadzenia okna. Stosuje się przy tym całą gamę produktów. Oprócz tradycyjnej piany montażowej do termoizolacji wykorzystywane są folie oraz taśmy uszczelniające czy taśmy paroszczelne i paroprzepuszczalne. Jednak nawet profesjonalne produkty nie przyniosą oczekiwanego rezultatu, jeżeli w przekroju otworu ściany rama okna nie zostanie prawidłowo umieszczona.

Specjaliści zwracają szczególną uwagę na jak najdokładniejszą izolację miejsca styku okna z murem. Ma to na celu wyeliminowanie mostków termicznych, czyli punktów charakteryzujących się słabymi właściwościami termoizolacyjnymi. Im jest ich więcej, tym więcej ciepła ucieka z domu na zewnątrz. Takie kanały przewodzące ciepło mogą doprowadzić do przemarzania, a także zawilgocenia pomieszczeń, w których występują.

W procesie ciepłego montażu wykwalifikowany montażysta wykorzystuje różne rozwiązania, poprawiające komfort termiczny stolarki okiennej. W zależności od oczekiwań inwestorów, warunków w jakich prowadzane są prace budowlane oraz czynników atmosferycznych, można indywidualnie dobrać odpowiedni system. "Na rynku stolarki otworowej jest wiele firm oferujących produkty, które spełniają wszystkie wymogi ciepłego montażu. Należą do nich między innymi Soudal, ISO chemie oraz Illbruck", mówi Izabela Tryba z firmy OknoPlus.

Ciepły montaż - mocowanie okna - OknoPlusSoudal proponuje "Soudal Window System" zawierający szeroką gamę pianek poliuretanowych oraz profesjonalnych taśm paroszczelnych i paroprzepuszczalnych. Firma ISO chemie oferuje ISO-BLOCO One - rozwiązanie w postaci pojedynczej taśmy uszczelniającej działającej na trzech płaszczyznach jednocześnie. Z kolei firma Illbruck udostępnia kompleksowy system w postaci taśmy Illmod Trio, która jednocześnie uszczelnia płaszczyznę zewnętrzną, środkową oraz wewnętrzną. W tym przypadku nie ma przeciwwskazań atmosferycznych, co oznacza, iż można ją stosować nawet podczas trudnych warunkach pogodowych. Zaletą taśm rozprężnych jest ich szybki i łatwy montaż, który polega jedynie na ich przyklejeniu do ramy okiennej.

Systemy ciepłego montażu pozwalają na zmniejszenie kosztów zużycia energii, zapewniają komfort termiczny w pomieszczeniu oraz zapobiegają powstawaniu wokół okien nieestetycznych wykwitów grzybów czy pleśni. Koszty różnych systemów są porównywalne. Nie trzeba zatem kierować się ceną, lecz jedynie swoimi wymaganiami.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy OknoPlus, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: OknoPlus

Firma OknoPlus