DRUTEX ponownie w gronie najlepszych firm Pomorza

Dodano: piątek, 29 czerwca 2012 10:14

Ranking "TOP 100 Pomorza" prezentuje największe firmy z województwa pomorskiego, które obecne są na wszystkich rodzajach rynków. Tworzony jest na podstawie analizy ich rozwoju poprzez porównywanie eksportu, sprzedaży, rentowności czy nakładów na inwestycje.

DRUTEX SA ponownie znalazł się w gronie najlepszych firm Pomorza. Największy producent stolarki okienno-drzwiowej w Europie został uznany w rankingu "TOP 100 Pomorza" za jednego z czołowych eksporterów w regionie. Zestawienia wyników największych i najlepszych pomorskich firm dokonuje "Dziennik Bałtycki".

Aktualny ranking potwierdza silną pozycję i duży wpływ firmy DRUTEX na pomorską gospodarkę. Pod względem przychodów ze sprzedaży w 2011 r. spółka znalazła się na 29. miejscu wśród wszystkich przedsiębiorstw. Osiągnęła wynik około 385 mln zł. DRUTEX utrzymał miejsce z rankingu zeszłorocznego.

W kategorii "Najwięksi pomorscy eksporterzy" firma zajęła 8. pozycję z wielkością sprzedaży zagranicznej w 2011 r. na poziomie 144 mln zł. Wysoka jakość wytwarzanej stolarki odpowiadająca standardom europejskim pozwoliła na intensyfikację działalności na rynkach węgierskim oraz skandynawskim, jak również Niemiec i Włoch. Dobra współpraca na arenie międzynarodowej zaowocowała realizacją spektakularnych inwestycji, jak na przykład dostawa blisko 1000 okien do nowojorskiego hotelu Hilton.

Rok 2011 był okresem inwestycji dotyczących wzmacniania mocy produkcyjnych, innowacji technologicznych, własnej floty transportowej, czy też aktywności marketingowej. Firma skoncentrowała się również na usprawnieniu procesów zarządzania poprzez rozbudowę własnych zasobów informatycznych i programistycznych. Łączny koszt zrealizowanych inwestycji w 2011 r. wyniósł ponad 16 mln zł. Klasyfikuje to DRUTEX na 15. pozycji w kategorii firm, które najwięcej inwestowały.

DRUTEX jest ponownie w gronie najlepszych firm Pomorza również z uwagi na pełnienie roli jednego z największych pracodawców w regionie. W 2011 r. średnie zatrudnienie wyniosło 1560 osób, co daje firmie 5. miejsce w rankingu.

"TOP 100 Pomorza jest kolejnym rankingiem potwierdzającym siłę oraz potencjał naszej firmy. Wysokie miejsca w rankingu, które zanotowaliśmy w tym roku świadczą o niesłabnącej dynamice DRUTEX-u oraz wpływie firmy na rozwój całego regionu. Cieszę się, że po raz kolejny znaleźliśmy się w czołówce najlepszych, największych i najprężniej działających firm z Pomorza", powiedział prezes DRUTEX SA - Leszek Gierszewski.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy DRUTEX SA, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: DRUTEX SA

Firma Drutex