Systemy sterowania roletami i markizami

Dodano: piątek, 22 czerwca 2012 11:13

W upalny dzień promienie słońca wpadające przez okna mocno nagrzewają pomieszczenia. We wnętrzach może robić się duszno i nieprzyjemnie. Instalacja klimatyzacji i jej późniejsza eksploatacja pociąga za sobą wysokie koszty. Dobrym rozwiązaniem mogą być markizy i rolety.

Wracając do domu w gorący dzień chcielibyśmy zastać miły chłód. Skuteczna pomocą w zabezpieczeniu przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem wnętrza może okazać się zainstalowanie wygodnego i inteligentnego systemu automatyzacji rolet i markiz - NiceScreen.

Dobry siłownik gwarantuje funkcjonalność

Bardzo ważnym elementem każdego systemu sterowania roletami i markizami jest odpowiedni silnik. W zależności od potrzeb w serii NiceScreen oferowane są siłowniki dedykowane do rolet o średnicy rury nawojowej 40, 50 oraz 60 mm. Obsługiwane są one za pomocą systemu radiowego NRC. Zmienny kod gwarantuje pełne bezpieczeństwo przed jego złamaniem.

Siłowniki marki Nice Polska umożliwiają wybór spośród trzech trybów programowania położeń krańcowych: automatycznego, półautomatycznego lub ręcznego. Pomaga przy tym sygnalizacja dźwiękowa i wizualna. Dodatkowe wyposażenie w enkoder zapewnia niezawodność i precyzję.

Urządzenia Neomat SA i Neomat LA mają funkcję zatrzymania w pozycji pośredniej. W przypadku wykrycia przeszkody, rolety i markizy z blokadą ruchu zostaną zatrzymane, dzięki czemu nie ulegnie ona zniszczeniu.

W pełni automatyczne systemy sterowania roletami i markizami

Dla komfortu użytkowania warto zastosować system sterowania radiowego. System Nice Way umożliwia dostosowanie niewielkiego, funkcjonalnego pilota do zróżnicowanych typów obudowy, zarówno o klasycznym, jak i modernistycznym wyglądzie. Pilot może być połączony z obudową ścienną, łukową (z możliwością przymocowania do ściany za pomocą magnetycznego uchwytu), owalną lub wykorzystywany jako brelok do kluczy.

Zdalne sterowanie w systemie NiceScreenFirma Nice Polska oferuje też ultra-cienki pilot Planotime w płaskiej obudowie ściennej. Wyposażono go w duży, energooszczędny ekran LCD, pokazujący datę, czas, ruch i stan podłączonych urządzeń. Ułatwia on również programowanie i sterowanie poszczególnymi funkcjami. Daje też możliwość sterowania nawet 100 zdarzeniami tygodniowo.

Funkcja samouczenia umożliwia zapamiętanie wydarzeń z ostatniego tygodnia i ich odtwarzanie w ciągu kilku tygodni kolejnych. W trybie wakacyjnym Planotime samodzielnie powtarza je w trakcie nieobecności domowników. System uwzględnia szerokość geograficzną co sprawia, że poszczególne funkcje automatycznie przystosowują się do zmian godzin wschodu i zachodu słońca.

Dobrym uzupełnieniem automatycznych rolet i markiz mogą się okazać czujniki słońca i wiatru z serii Volo. Dzięki nim pozycja markizy lub rolety d\jest dopasowywana do aktualnych warunków atmosferycznych. W zależności od preferencji i wybranego modelu można wybrać jeden z kilku poziomów programowania dla wiatru (na podstawie od jego siły) oraz słońca (w zależności od nasłonecznienia). Zwalnia to użytkowników z konieczności własnoręcznego regulowania rolet i markiz stosownie do zmieniającej się pogody.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Nice Polska, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Nice Polska

Firma Nice Polska