Zastosowanie szkła przeciwsłonecznego SunGuard

Dodano: czwartek, 21 czerwca 2012 09:06

Wykorzystanie szyb z odpowiednio dobranym szkłem pomoże zadbać o zdrowie i komfort przebywania w pomieszczeniach. Pozwoli też zmniejszyć koszty energii zużywanej na ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń. Gamę produktów przeciwsłonecznych oferuje GUARDIAN Częstochowa.

Nadmierny poziom promieniowania UV może prowadzić do chorób oczu, starzenia skóry oraz nowotworów. Dochodzący ze światłem słonecznym ultrafiolet ma degradujący wpływ na tworzywa sztuczne, powoduje blaknięcie i niszczenie przedmiotów codziennego użytku. Zastosowanie szkła przeciwsłonecznego SunGuard pomoże uniknąć tych zagrożeń.

Normalna szyba niskoemisyjna o współczynniku Ug = 1,1 W/m²K i budowie 4-16-4 przepuszcza około 35% szkodliwego promieniowania UV. Problem nadmiernej przepuszczalności promieniowania ultrafioletowego rozwiązuje szkło przeciwsłoneczne SunGuard High Selective SN. W najnowszej wersji 70/37 zmniejsza ono przepuszczalność promieni UV o niemal 70% w porównaniu do tradycyjnej szyby. SunGuard High Selective SN dostępne jest również w unikalnej opcji do hartowania. Jego współczynnik Ug ma wartość 1,0 W/m²K.

Dla najbardziej wymagających odbiorców GUARDIAN Częstochowa udostępnia dodatkowe zabezpieczenie w postaci szkła laminowanego LamiGlass 44.4 w klasie bezpieczeństwa P4A, oparte na szkle powlekanym SunGuard High Selective SN 70/37. Efektem jest całkowite zatrzymanie promieniowania UV oraz zwiększona izolacyjność akustyczna w przypadku zastosowania folii Sound Reduction.

Przykładem dbałości o komfort użytkowników budynków są rozwiązania zastosowane w jednym z najnowocześniejszych budynków powstających obecnie w Europie - warszawskim apartamentowcu Złota 44. Elewacja budynku pokrywana jest od wschodu, południa i zachodu zestawami trzyszybowymi ze szkłem SunGuard High Selective. Minimalna emisyjność szkła przeciwsłonecznego SunGuard jest doskonałym sposobem na ograniczenie kosztów ogrzewania kiedy słońce nie operuje. Produkt ten znalazł również zastosowanie na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

źródło i zdjęcie: guardian-czestochowa.com