Nowe technologie I-tec firmy Internorm

Dodano: czwartek, 31 maja 2012 11:49

Duże nakłady finansowe Internorm, przeznaczane w ostatnich kilku latach na badania i rozwój, przyniosły w efekcie stworzenie innowacyjnych technologii, które mogą zrewolucjonizować rynek okien. Technologie te oznaczono wspólnym mianem I-tec.

Jednymi z najnowszych osiągnięć inżynierów Internorm są niezależne energetycznie żaluzje oraz specjalny system klejenia szyb do ramy okna. Wpisują się one w politykę prowadzoną od lat przez austriackiego producenta.

Okno zespolone HV 340 InternormTechnologia I-tec Zacienienie ma na celu ułatwienia w eksploatacji okien. Polega na zastosowaniu energetycznie niezależnej żaluzji fotowoltaicznej. Można ją zamontować we wszystkich oknach zespolonych Internorm.

Rozwiązanie to może być zastosowane również w już zamontowanych oknach zespolonych Internorm. Sprawdza się także podczas renowacji budynku, gdzie nie zawsze istnieje możliwość zapewnienia zewnętrznego zasilania. Sterowanie żaluzjami odbywa się za pomocą dwukierunkowej łączności radiowej. Pozwala to na sterowanie kilkoma żaluzjami jednocześnie.

Technologia I-tec Zacienienie - Internorm"Technologia I-tec sprawia, że nie ma już konieczności montażu przewodów zasilających elektryczne żaluzje a zatem znikają związane z tym koszty. Energię zapewnia fotowoltaiczny moduł, który przy naładowanym akumulatorze pozwala na około 100 cykli pracy. Co więcej nawet rozproszone światło dzienne zapewnia ciągłe ładowanie akumulatora, nawet od północnej strony budynku", wyjaśniał Marcin Ksokowski z IFTM Internorm.

I-tec Oszklenie jest rozwinięciem technologii Fix-O-Round. Opiera się na prostym, lecz niełatwym w realizacji założeniu - przyklejeniu szyb do skrzydła na całym obwodzie okna. Ta nowa technologia firmy Internorm ma same zalety. Zapewnia większą stabilność mechaniczną konstrukcji, co jest bardzo ważne przy wieloletniej eksploatacji okien. Przekłada się też na znacznie lepsze parametry izolacyjności termicznej i dźwiękowej okna. Dodatkowo, przyklejenie szyby do okna na całym obwodzie sprawia, że potencjalni włamywacze będą mieli większy problem z jej sforsowaniem.

Technologia I-tec Oszklenie - Internorm"W większości okien oferowanych przez producentów na polskim rynku szyby są klejone do skrzydła punktowo, jedynie w kilku miejscach, bo jest to łatwiejsze technologicznie. W naszej firmie nie pozwalamy sobie na ułatwienia kosztem jakości, dlatego system I-tec Oszklenie jest stosowany we wszystkich oknach oferowanych przez Internorm", dodaje Marcin Ksokowski.

Nowe technologie I-tec firmy Internorm są wynikiem prac badawczo-rozwojowych, na które przez ostatnie 6 lat producent wydał około 0,5 mld złotych. Technologie I-tec Zacienienie i I-tec Oszklenie są obok I-tec Ryglowanie oraz I-tec Wentylacja efektami tych działań. Materiał wideo prezentujący zasadę działania I-tec: youtube.com.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Internorm, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Internorm

Firma Internorm