DRUTEX w rankingu "Lista 500" tygodnika "Polityka"

Dodano: wtorek, 15 maja 2012 14:04

Tygodnik "Polityka" już po raz dziewiętnasty opublikował ranking największych polskich firm. DRUTEX po raz kolejny znalazł się wśród przedsiębiorstw odznaczających się ponadprzeciętną dynamiką rozwoju dzięki doskonałej sprzedaży swoich produktów.

Jeden z największych producentów okien i drzwi w Europie poinformował, że w rankingu promującym największe polskie firmy z sektora przemysłu, handlu i usług, spółka zanotowała awans o sześć miejsc w porównaniu do wyniku z 2010 r. Na "Liście 500" tygodnika "Polityka" za 2011 r. uplasowała się na 480 pozycji.

Tegoroczna lista została uszeregowana według przychodów ze sprzedaży przedsiębiorstw lub całych grup kapitałowych. Dokonano tego na podstawie informacji przedstawianych przez zarządy lub publikowanych na giełdzie. Oprócz przychodów ze sprzedaży w rankingu uwzględniono również przychody firm ogółem, zyski brutto oraz zatrudnienie. DRUTEX w gronie przedsiębiorstw notowanych w rankingu "Lista 500" znalazł się z przychodem ze sprzedaży wynoszącym 385 mln zł.

Firma DRUTEX odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży krajowej wynoszący 24% oraz wzrost eksportu o 15% w porównaniu do analogicznego okresu 2010 r. Przewyższa to poziom wynikający z wcześniejszych założeń. Jednocześnie w 2011 r. firma zwiększyła zatrudnienie do 1560 osób.

"Obecność, a tym bardziej awans w tak prestiżowym rankingu, jakim jest »Lista 500« tygodnika »Polityka«, stanowi dla nas ogromną nobilitację. Kolejne sukcesy naszej firmy mobilizują do dalszego działania, a przede wszystkim strategicznych inwestycji w zakresie innowacyjności produktowej oraz rozwoju firmy.

Tylko w ciągu kilku miesięcy roku 2012 skoncentrowaliśmy się na istotnym wzmocnieniu potencjału przedsiębiorstwa. Zakupiliśmy kolejne tereny pod rozbudowę zdolności produkcyjnych, kolejne maszyny i urządzenia do produkcji, powiększyliśmy flotę transportową, ale również wprowadziliśmy na rynek okna nowej generacji. Jestem przekonany, że dzięki naszemu zaangażowaniu i wierze w sukces, rok 2012 zakończymy z kolejnymi rekordami." - mówił Leszek Gierszewski, prezes DRUTEX SA.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy DRUTEX SA, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: DRUTEX SA

Firma Drutex