Światowy Dzień Ziemi w hucie szkła GUARDIAN Częstochowa

Dodano: wtorek, 15 maja 2012 10:03

Producent wysokiej jakości szkła wykorzystywanego w budownictwie przyłączył się do tegorocznych obchodów Światowego Dnia Ziemi. Dzień ten w 2012 r. przebiegał pod hasłem "Dobra energia dla wszystkich".

Światowy Dzień Ziemi w hucie szkła GUARDIAN Częstochowa był okazją do przeprowadzenia ogólnozakładowej, proekologicznej akcji. W trosce o środowisko naturalne, pracownicy posadzili 23 kwietnia br. 540 drzew i krzewów na terenie okalającym fabryczne budynki. Akcja ta została przeprowadzona jako jeden z elementów długofalowej strategii realizowanej przez Guardian Industries Corp., którego częścią jest częstochowski zakład.

Pracownicy huty GUARDIAN Częstochowa podczas akcji sadzenia drzew i krzewów - Światowy Dzień Ziemi 2012Oferowanie produktów bezpiecznych i godnych zaufania, tworzenie przyjaznych miejsc pracy i rozsądna gospodarka zasobami naturalnymi stanowią jedne z najistotniejszych składników światowej działalności firmy GUARDIAN. Ekologiczna polityka amerykańskiego koncernu oznacza funkcjonowanie zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska. Niezwykle istotna jest również dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo klientów, pracowników i lokalnej społeczności.

"Nasza firma od wielu lat aktywnie wspiera inicjatywy związane ze środowiskiem naturalnym. Jako nowoczesne przedsiębiorstwo rozumiemy jak ważny jest harmonijny i zrównoważony rozwój, i szacunek dla otoczenia, w którym prowadzimy działalność" - mówił dyrektor zakładu, Zsölt Erdosi.

Huta szkła GUARDIAN Częstochowa jest jedną z najnowocześniejszych na świecie. Powstała w 2002 r. i jest czołowym producentem szkła architektonicznego w Polsce. Posiada certyfikat ISO14001:2004 i działa w oparciu o System Zarządzania Środowiskowego zgodny z wyżej wymienioną normą.

O proekologicznym nastawieniu firmy świadczą oferowane przez nią produkty. Jest to między innymi wykorzystywane w kolektorach słonecznych szkło EcoGuard, szkło SunGuard, pozwalające ograniczyć konieczność stosowania klimatyzacji oraz energooszczędna linia ClimaGuard NrG, wspomagająca dogrzewanie pomieszczeń.

źródło i zdjęcia: guardian-czestochowa.com

Firma Vetrex