Zaawansowane technologicznie szkło płaskie GUARDIAN Częstochowa

Dodano: czwartek, 10 maja 2012 12:26

Firma Guardian Częstochowa powstała w 2002 r. i jest jedną z najnowocześniejszych hut szkła na świecie oraz czołowym producentem szkła architektonicznego w Polsce. Przedsiębiorstwo jest partnerem merytorycznym zbliżającego się Kongresu Stolarki Polskiej.

Przedstawiciele GUARDIAN Częstochowa wezmą udział w III edycji Kongresu Stolarki Polskiej, który odbędzie się w dniach 17-18 maja 2012 r. w Falentach koło Warszawy. Firma, jako czołowy producent zaawansowanego technologicznie szkła płaskiego w Polsce, od początku działalności koncentruje się na wzbogacaniu oferty o nowe rozwiązania, odpowiadające najbardziej wymagającym oczekiwaniom rynkowym.

GUARDIAN produkuje szkło float o grubościach od 3 mm do 12 mm. W 2003 r. uruchomiono linię powlekania Magnetron, na której powstają szkła termoizolacyjne ClimaGuard. W 2010 r. produkcję rozszerzono o szkła przeciwsłoneczne SunGuard High Selective z unikalną folią ochronną TPF. Folia ta, nakładana na produkty przeznaczone do hartowania, zabezpiecza powłokę przed możliwymi uszkodzeniami i zarysowaniami podczas jej obróbki.

GUARDIAN Częstochowa udostępnia aktualnie dziesięć produktów z grupy SunGuard. Są one zróżnicowane pod względem bezpieczeństwa, izolacji cieplnej, ochrony przed przegrzewaniem i przepuszczalności światła. Stanowią najszerszy asortyment szkieł powlekanych w kraju. Standardowo wszystkie powłoki nanoszone są na szkło bazowe float Extra Clear, tak by w zestawach wieloszybowych osiągnąć neutralny wygląd, bez tak zwanego "efektu brudnych firanek".

W 2012 r. rozpoczęto wytwarzanie laminowanego szkła bezpiecznego LamiGlass, służącego ochronie ludzi i mienia. Dodatkowe nałożenie specjalnej folii akustycznej Sound Reduction pozwala jednocześnie wyciszyć pomieszczenia.

W celu umożliwienia dokonywania kalkulacji różnic zapotrzebowania na energię przy różnych typach stosowanych w oknach szyb, uruchomiony został Guardian Energy Calculator. Ponadto specjaliści firmy GUARDIAN Częstochowa dokonują obliczeń niezbędnych parametrów oraz doradzają przy wyborze konkretnego rodzaju szkła. Przykładem może być zastosowanie niskoemisyjnych szyb ClimaGuard w oknach od strony północnej oraz szyb przeciwsłonecznych SunGuard od strony wschodniej, południowej i zachodniej, w najsłynniejszym obecnie powstającym budynku w Warszawie przy ulicy Złotej 44. Zróżnicowanie to pozwala na osiągnięcie najlepszego bilansu energetycznego.

Zaawansowane technologicznie szkło termoizolacyjne ClimaGuard nrG umożliwia zwiększenie pozyskiwania darmowej energii słonecznej, co z kolei sprawia, iż okno może być bardziej wydajne energetycznie niż klasyczna ściana. Odpowiednie regulacje prawne umożliwiające stosowanie większych okien, korzystnie wpłyną na poprawę efektywności energetycznej budynków. Współczesne okno staje się obecnie czymś więcej niż jedynie przezroczystą przegrodą.

źródło i zdjęcie: guardian-czestochowa.com

Firma Vetrex
 

Powiązane artykuły

» Centrum Kultury Zamek w Poznaniu wybiera SunGuard SuperNeutral 62/34
» Od 1 stycznia 2014 r. koniec okien z g>0,35!
» Zmiana nazw produktów Guardian
» Program doboru szkła online od Guardian
» SunGuard SN 70/35 - nowoczesne szkło zgodne z polskimi przepisami
» Szkło przeciwsłoneczne SunGuard HD Diamond 66
» Bezpieczne szkło akustyczne LamiGlass® Acoustic
» Ogród zimowy - zasady doboru szkła do projektu
» Technologia w służbie architektury - Guardian udostępnia obiekty BIM
» Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie ze szkłem SunGuard SN 70/41 firmy Guardian
» Guardian Industries Corp. rozbudowuje Centrum Naukowo-Technologiczne
» Zaawansowana technologia napylania powłok na szkło
» Nowoczesne biurowce przyjazne środowisku – szkło SunGuard® firmy Guardian w Pixel Allegro w Poznaniu
» "GlassTime" - nowy podręcznik o szkle architektonicznym
» Przyszłość etykiet energetycznych na okna
» Szkła z ochroną przeciwsłoneczną Guardian w budownictwie mieszkaniowym
» Szkło w projektach lotnisk
» Światowy Dzień Ziemi w hucie szkła GUARDIAN Częstochowa
» Firma INVADO została Liderem Nowych Technologii
» "Bajkowe" szkło w Pacanowie
» NSG Group buduje Centrum Usług Wspólnych w Sandomierzu
» "Szklana" ochrona w budynkach zrównoważonych
» Efektywność energetyczna okien
» Nowości Guardian na targach glasstec 2012
» Zmiany w przepisach dotyczących branży szklarskiej
» Szkło SunGuard PVGU z ogniwami fotowoltaicznymi
» Szkło samoczyszczące ogranicza skutki kondensacji
» Wybór energooszczędnych okien z pakietem trzech szyb
» Co należy wiedzieć o szybach okiennych?