Konkurs dla studentów architektury o staż VELUX w Danii

Dodano: środa, 02 maja 2012 15:01
Konkurs dla studentów architektury o staż VELUX w Danii

Zgłoszenie przesłane do 15 maja br. daje szansę uzyskania cennej wiedzy na temat ekologicznych, energooszczędnych i wykorzystujących światło dzienne rozwiązań w architekturze. Stażysta przez dwa miesiące będzie pracował pod kierunkiem doświadczonych architektów nad międzynarodowymi projektami realizowanymi przez biuro projektowe VELUX.

Do połowy maja 2012 r. można się jeszcze zgłaszać do konkursu, którego zwycięzca odbędzie dwumiesięczną praktykę zawodową w biurze architektonicznym firmy VELUX w Hørsholm koło Kopenhagi. Dla polskich studentów architektury jest on organizowany już po raz jedenasty. W poprzednich latach laureaci przygotowywali projekty modernizacji kopenhaskiego osiedla z lat 60. XX wieku i szpitala w Chile oraz projektowali dom na wodzie w Amsterdamie.

"Staż VELUX w Danii to z pewnością szansa na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego, ale też ciekawa przygoda. Studenci mają możliwość poznania słynnych dzieł duńskiej architektury jak Black Diamonds - budynku królewskiej biblioteki zaprojektowanego przez Schmidt Hammer Lassen, czy Duńskiego Teatru Królewskiego, autorstwa Lundgaard & Tranberg Arkitekter. Dla niektórych jest to początek wspaniałej międzynarodowej kariery", mówi Monika Kupska-Kupis, architekt w firmie VELUX Polska.

Konkurs dla studentów architektury o staż VELUX w Danii jest dwuetapowy. Międzynarodowe jury, do którego należą: Monika Kupska-Kupis, Lone Feiffer i Henryk Norlander Smith, współprojektant domu energooszczędnego LUMINA, wyłoni najlepszych kandydatów na podstawie przesłanych zgłoszeń.

W drugim etapie, 30 maja br. w Krakowie, w siedzibie Katedry Kompozycji Urbanistycznej (A-31) na Wydziale Architektury, odbędą się rozmowy kwalifikacyjne. Do komisji oceniającej dołączą wówczas polscy wykładowcy: prof. Jacek Gyurkovich i dr Wojciech Wicher z Politechniki Krakowskiej. Przy wyborze laureata jury będzie brało pod uwagę znajomość języka angielskiego, twórczą i kreatywną osobowość oraz umiejętności wizualizacyjne.

Przez ostatnie 10 lat do biura architektonicznego w Danii trafiali najlepsi młodzi architekci z całej Polski. Potwierdza to ich dalsza ścieżka kariery. Jędrzej Kolesiński pracował u Normana Fostera, Ewa Białecka po powrocie z Danii uzyskała w Szwecji doktorat, a biuro "MOOMOO" prowadzone przez Łukasza Pastuszkę i Jakuba Majewskiego zostało uznane przez magazyn Wallpaper za jedno z trzydziestu najbardziej obiecujących na świecie.

Aby wziąć udział w konkursie należy do 15 maja 2012 r. złożyć list motywacyjny, curriculum vitae, list polecający przedstawiciela wydziału oraz prezentację portfolio dokumentującego umiejętności prezentacyjne i wizualizacje. Zgłoszenia należy składać w języku angielskim na adres e-mail: architekci@VELUX.pl. W tytule maila należy napisać "Student's practice 2012". Nazwisko zwycięzcy ogłoszone zostanie 12 czerwca. Koszty podróży i pobytu w Danii, a także kieszonkowe zapewnia VELUX. Staż odbędzie się w dniach od 1 sierpnia do 28 września 2012 r.

Harmonogram przebiegu konkursu o staż VELUX w Danii, w 2012 r.:

  • 15 maja - ostateczny termin złożenia dokumentów,
  • 30 maja - rozmowy kwalifikacyjne w Krakowie dla wyłonionych w I etapie kandydatów,
  • 12 czerwca - ogłoszenie zwycięzcy konkursu,
  • 1 sierpnia - przelot do Kopenhagi, rozpoczęcie stażu,
  • 28 września - powrót do Polski, zakończenie stażu.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy VELUX, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: VELUX

Firma Velux Polska