Systemy Aluprof w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym

Dodano: poniedziałek, 23 kwietnia 2012 13:42

Park ma na celu kompleksowe wsparcie innowacyjnych przedsięwzięć oraz dynamiczny rozwój przedsiębiorczości w tym obszarze. Siedziba Parku znajduje się w odrestaurowanych, pochodzących z czasów przedwojennych, Halach Łukowych. Obok siedziby staną dwa nowoczesne budynki.

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, położony w centrum Gdyni, jest przedsięwzięciem realizowanym od 2001 r. Zajmuje obszar 6 hektarów, na terenie byłej zajezdni komunikacji miejskiej. Od 2005 r. zarządcą PPNT zostało Gdyńskie Centrum Innowacji będące jednostką budżetową Gminy Miasta Gdynia. W 2006 r. dla firm udostępniono 9000 m² nowej powierzchni biurowej i laboratoryjnej, sale konferencyjne i wystawiennicze, prototypownie, przestrzeń wypoczynkową oraz zaplecze gastronomiczne. Park plasuje się na czwartym miejscu tego typu placówek w Polsce.

W 2007 r. GCI rozpoczęło starania mające na celu rozbudowę istniejących wówczas obiektów. W wyniku prowadzonych starań otrzymano wsparcie z Unii Europejskiej w celu wzniesienia dwóch obiektów: budynku biurowo-laboratoryjnego oraz wystawienniczo-konferencyjnego.

Wizualizacja nowych budynków Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w GdyniRozbudowa Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni ruszyła 26 lipca 2009 r. Do końca 2012 r. powstaną dwa nowoczesne budynki o łącznej powierzchni około 60 tysięcy m². Nowe obiekty zostały zaprojektowane przez pracownię architektoniczną AEC Krymow i Partnerzy. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi około 208 mln zł.

Aluprof - prace budowlane na terenie nowych obiektów PPNTSpecjalnie dla tej realizacji Dział Rozwoju firmy Aluprof zaprojektował system semistrukturalnej fasady słupowo-ryglowej MB-SR85 SEMI. Jej cechą charakterystyczną jest możliwość mechanicznego mocowania szkła do modułów aluminiowych za pomocą specjalnej listwy maskującej słupa i rygla. Wykonawcami stolarki w systemach Aluprof są firmy Opeus i Alpro.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Aluprof, która znajduje się tutaj.

źródło: Aluprof, ppnt.pl
zdjęcia: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny

Firma Aluprof SA