Amerykańska dziennikarka Rita Cosby honorową ambasadorką marki WIŚNIOWSKI

Dodano: piątek, 20 kwietnia 2012 14:03

Wizyta dziennikarki na ziemi sądeckiej związana była z promocją książki "Cichy Bohater: tajemnice przeszłości mojego ojca" oraz hokejowymi mistrzostwami świata odbywającymi się w Krynicy. Książka, która w Polsce przyniosła autorce rozgłos, trafiła na listę bestsellerów New York Times i Washington Post.

Rita Cosby z towarzyszącym jej Tomaczkiem Bednarkiem przyjechała do Wielogłów różowym cadillakiem z 1973 r. w asyście motocyklistów. Gości przywitał twórca i właściciel firmy Andrzej Wiśniowski z córką Anną.

Podczas konferencji z udziałem lokalnych mediów amerykańska dziennikarka mówiła o postawionym sobie zadaniu opowiadania o losach Polski, która stała się jej drugą ojczyzną. Autorka podkreśliła, że opisane w książce, ukrywane dotąd wspomnienia ojca, bardzo związały ją z Polską i Polakami.

Konferencja prasowa Rity Cosby w firmie WIŚNIOWSKI"Mam nadzieję, że dzięki mojej książce Amerykanie poznają kawałek historii i dowiedzą się o bohaterstwie polskiego narodu. Mój tata nie jest jedynym bohaterem. Było ich wielu", mówiła Rita Cosby. Autorka będzie namawiać młodzież do poszukiwania i opisywania wspomnień ludzi, którzy przeżyli wojnę. Zapewniła również, że będzie promować Sądecczyznę, którą ją zauroczyła.

Książka "Cichy bohater" opowiada autentyczną historię ojca dziennikarki, Ryszarda Kosobuckiego, który uczestniczył w Powstaniu Warszawskim. Po jego upadku trafił do niemieckiej niewoli, z której uciekł w 1945 r. Po wojnie wyemigrował do USA i zmienił nazwisko na Cosby. Poślubił tam duńską emigrantkę.

Rita Cosby podpisuje swoją książkę "Cichy bohater"Wojenne przeżycia były tajemnicą. Dziennikarka odkryła ją dopiero kilka lat temu, po śmierci swojej matki. Doceniając działalność na rzecz budowania kapitału zaufania wobec Polski i Polaków oraz szerzenie pamięci o bohaterach Powstania Warszawskiego, właściciel firmy WIŚNIOWSKI uznał Ritę Cosby Honorowym Ambasadorem marki WIŚNIOWSKI.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy WIŚNIOWSKI, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: WIŚNIOWSKI