Nowa generacja okien firmy DRUTEX

Dodano: środa, 18 kwietnia 2012 08:17

Producent okien z Bytowa wprowadza na rynek nowy standard w zakresie efektywności energetycznej. Okna wyposażone będą w najnowocześniejsze szyby, charakteryzujące się najniższym współczynnikiem przenikalności termicznej.

Pakiety szybowe z powłokami niskoemisyjnymi zapewnią wyjątkowy komfort użytkowania oraz doskonały dostęp do światła dziennego w połączeniu z bardzo niską przenikalnością cieplną. Współczynnik Ug osiąga w nich poziom 0,3 W/m²K. Opracowane rozwiązanie gwarantuje oszczędność energii przy zachowaniu wysokiej jakości okien.

Nowa generacja okien firmy DRUTEX otrzyma pakiet szybowy o budowie 3-12-3-12-3-12-3 z kryptonem 90% z trzema powłokami PLANITHERM ULTRA N, w tym jedną hartowaną. Powierzchnia szyby zapewni przepuszczalność światła na poziomie 64% i pozyska więcej energii słonecznej do domu. PLANITHERM ULTRA N należy do najnowszej generacji powłok niskoemisyjnych, przeznaczonych do  jedno-, dwu- i trzykomorowych szyb zespolonych o najlepszym bilansie energetycznym.

DRUTEX w ramach nowej linii produktów energooszczędnych oferuje również okna wyposażone w pakiet szybowy z dwoma powłokami PLANITHERM ULTRA N 3-12-3-12-3-12-3 z kryptonem 90% osiągający współczynnik przenikalności termicznej równy 0,4 W/m²K. W tym przypadku nie ma konieczności zastosowania szkła hartowanego.

Nowa generacja okien firmy DRUTEX z pakietami szyb o najniższych współczynnikach izolacyjności jest idealnym rozwiązaniem dla domów pasywnych i energooszczędnych. Okna te stają się jednym z najbardziej efektywnych elementów nowych budynków.

"DRUTEX wciąż intensyfikuje swoje wysiłki pracując nad rozwojem nowej generacji okien gwarantujących ponadprzeciętne walory stolarki w zakresie jej energooszczędności, bezpieczeństwa i funkcjonalności. Dzięki inwestycjom w innowacyjność swoich produktów firma wyznacza nowe standardy na rynku stolarki.

Nowa generacja okien łączy w sobie doskonałe właściwości izolacyjne ze znacznie zwiększonymi korzyściami płynącymi z pasywnego pozyskiwania energii słonecznej. Osiągamy w ten sposób doskonałą efektywność energetyczną. Dzięki przeszkleniom o tak znakomitych charakterystykach możemy na nowo kształtować przestrzeń mieszkalną zapewniając sobie jednocześnie maksimum efektywności.

Nowe rozwiązanie wprowadzone przez DRUTEX we współpracy z firmą Saint Gobain stanowi odpowiedź na rosnące wymagania klientów w zakresie oszczędności energii jak również będzie miało z pewnością istotne znaczenie w zakresie budownictwa energooszczędnego", mówi Bogdan Gierszewski, dyrektor ds. produkcji w firmie DRUTEX SA.

"Cieszę się bardzo, że wspólnie z firmą DRUTEX jesteśmy w stanie tworzyć tak nowoczesne rozwiązania stanowiące podstawę okien nowej generacji i tworzące zupełnie nowe trendy na polskim i światowym rynku stolarki. Dzięki wprowadzeniu na rynek okien wyposażonych w pakiety szybowe o tak niskich współczynnikach przenikalności termicznej oferujemy rozwiązanie jakiego jeszcze na rynku nie było. Jestem dumny, że znaleźliśmy partnera, który realizuje politykę proinnowacyjną, dzięki czemu możemy zaskakiwać klientów w tak pozytywny sposób", dodaje Adam Krzemiński, regionalny kierownik sprzedaży w Saint-Gobain Glass Polska Sp. z o.o.

DRUTEX dysponuje własnym działem badań i rozwoju, biurem konstrukcyjnym oraz laboratorium badawczym. Dzięki temu systematycznie wprowadza na rynek innowacje technologiczne. Firma prowadzi badania nad możliwością wykorzystania szyb próżniowych, cechujących się niższą wagą oraz doskonałymi parametrami przenikalności termicznej, które są w stanie zrewolucjonizować europejski rynek stolarki. Dynamika rozwoju firmy i jej produktów stanowi zapewnienie, że wkrótce Spółka ponownie poszerzy swoją ofertę.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy DRUTEX SA, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: DRUTEX SA

Firma Drutex