Nowy katalog produktów Internorm

Dodano: wtorek, 17 kwietnia 2012 12:34

Udostępniane katalogi to nie tylko nowa koncepcja prezentacji okien ale również najnowsze technologiczne osiągnięcia inżynierskie Internorm. Ich celem jest jak największe ułatwienie doboru okien i drzwi w zależności od budowlanych preferencji i osobowości domowników.

Nie tylko bryła i aranżacja wnętrz odpowiada za ostateczny charakter wymarzonego domu. Jednymi z najistotniejszych są też akcenty architektoniczne wprowadzane przez okna i drzwi. Nowy katalog produktów Internorm został skonstruowany w taki sposób, aby wiedząc jakim jest się typem człowieka, dopasować odpowiednie drzwi i okna.

"W zależności od osobowości ludzie chcą mieszkać tradycyjnie lub bardzo nowocześnie. Ale styl bardzo nowoczesny lub bardzo tradycyjny nie odpowiada każdemu. Wielu ludzi chciałoby czegoś pomiędzy i z myślą o nich powstał trzeci styl, dostępny w dwóch odmianach, będący przejściem między stylem nowoczesnym a tradycyjnym", mówi Andreas Haug z pracowni Phoenix Design, współpracującej z firmą Internorm.

Studio - proste formy i minimalizm dla nowoczesnych indywidualistów

Internorm - katalog "studio"Katalog podzielony jest na trzy części. Pierwsza z nich zawiera najbardziej nowoczesny styl. "Styl ten jest dopasowany do indywidualistów. Okna są proste i oszczędne i formie. W tym stylu można je całkowicie wbudować w ścianę, tak, by tylko szyba była widoczna. Większość okien "studio" to modele zlicowane - skrzydło i rama to jedna płaszczyzna, drzwi zaś to płaskie powierzchnie, ukryte zawiasy i płaskie zamki. Efektem jest minimalistyczna i modernistyczna forma", mówi Karol Niespodziewański z IFTM Internorm.

Home - piękno przestrzeni mieszkalnej z harmonijną atmosferą

Internorm - katalog "home pure"Styl "home" został stworzony dla ludzi, którzy chcą stworzyć wymarzony dom i zrealizować dotyczące go pomysły. Stanowi przejście między tradycją a nowoczesnością. Kierowany jest do klientów, którzy nie lubią skrajności. Został przygotowany w dwóch wariantach: "home pure" - bardziej nowoczesny oraz "home soft" - nawiązujący do tradycji.

"Home pure opiera się na prostych formach, stawia na rozświetlone pomieszczenia, lecz nie tak surowe i proste jak w przypadku studio. Jest bardziej rodzinny. Home soft natomiast tworzy już przytulną atmosferę i oferuje wiele możliwości aranżacji bardziej tradycyjnej", opisuje Karol Niespodziewański.

Ambiente - tradycyjne i klasyczne wzornictwo okien

Styl ambiente nawiązuje do secesji i klasycyzmu. Okna w tym stylu dobrze pasują do klasycznych domów, gdzie mimo zaawansowania technologicznego, wyglądem wpisują się w atmosferę budynku. Sprawdzą się również w eleganckich rezydencjach.

"Tradycyjny charakter ambiente podkreślają szprosy w oknach i przeszklenia w drzwiach. Klamki i inne elementy wykończeniowe pozwalają osiągnąć daleko posunięty stopień indywidualizacji. Okna ambiente dostępne są dodatkowo w dwóch liniach Softline o zaokrąglonym kształcie oraz Premium o kształcie wklęsło-wypukłym", tłumaczy przedstawiciel firmy Internorm.

Technologiczne innowacje w nowych katalogach produktów Internorm

Producent oferuje okna, w których zastosowano nowe technologie I-tec: "I-tec Ryglowanie", "I-tec Zacienienie", "I-tec Wentylacja" oraz "I-tec Oszklenie".

"I-tec Ryglowanie to prawdziwa technologiczna rewolucja. Od lat standardowo w oknach Internorm zawiasy są ukryte. Teraz zasada umieszczania widocznych elementów technicznych tylko tam, gdzie to niezbędne dotyczy także wrębu okna. Nowy system okuć nie wymaga żadnych widocznych elementów w ościeżnicy", mówi Karol Niespodziewański.

Wbudowany w ramę okna wywietrznik jest podstawą technologii I-tec Wentylacja. Innowacja polega na wyposażeniu wywietrznika w wymiennik ciepła, który pozwala odzyskać nawet 86% ciepła. W połączeniu z niezwykle ciepłymi oknami minimalizuje to straty energii.

Niezależna żaluzja fotowoltaiczna to technologia I-tec Zacienienie. Zespolone okna Internorm można wyposażyć w żaluzję z napędem elektrycznym, która nie wymaga zewnętrznego zasilania. Energia wytwarzana jest przez znajdujące się w oknie ogniwo fotowoltaiczne. Energia gromadzona jest w akumulatorze, którego ładowanie umożliwia nawet rozproszone światło dzienne.

"I-tec Oszklenie to rozwinięcie znane, unikalnej technologii Fix-O-Round, polegającej na przyklejaniu szyby do okna na całej długości profilu. Dzięki temu okno jest bardziej stabilne, bezpieczniejsze i cieplejsze", dodaje przedstawiciel Internorm.

Internorm - propozycja w katalogu "studio"Katalogowe informacje pogrupowano w intuicyjny sposób. Zamieszczono praktyczne zestawienia wszystkich okien danego stylu, które umożliwiają łatwe porównywanie produktów.

"Warto też zaznaczyć, że idziemy z duchem czasu. W katalogach można znaleźć QR kody, które odsyłają do informacji on-line. Ponadto w najbliższym czasie będziemy wykorzystywać sprzęt Apple do efektywnego prezentowania produktów w salonach", podsumowuje Karol Niespodziewański.

Nowy katalog produktów Internorm dostępny jest w internetowym serwisie "okna-pasywne.pl".

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Internorm, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Internorm

Firma Internorm