600 okien PVC firmy Vetrex na gdańskim osiedlu Awiator

Dodano: środa, 11 kwietnia 2012 13:22

Osiedle Awiator jest jedną z najciekawszych inwestycji w regionie. Mieszkaniowy kompleks powstaje na dawnym pasie startowym lotniska. Wśród partnerów realizacji znalazła się firma Vetrex, producent okien PVC klasy premium.

Prestiżowy kompleks mieszkaniowy na gdańskiej Zaspie realizowany jest przez uznanego gdyńskiego dewelopera - firmę Allcon. Architektura budynków na osiedlu Awiator nawiązuje do lotniczej historii lokalizacji. Konstrukcja z aluminium, która wieńczy ostatnie kondygnacje, przypomina poszycie kadłuba samolotu. Umieszczone nad wejściami zadaszenia przypominają natomiast skrzydła.

Osiedle obejmie cztery budynki wielorodzinne o podwyższonym standardzie - ALFA, BRAVO, CHARLIE, DELTA - z częścią handlowo-usługową na najniższych kondygnacjach. Dzięki wielkoformatowym przeszkleniom hall każdego budynku, z recepcją i umieszczonym nad nią balkonem, kojarzyć się będzie z tarasem widokowym na lotnisku.

Architekci zadbali również o funkcjonalny układ mieszkań i właściwe doświetlenie wnętrz. W apartamentowcach znajdą się przestronne, szerokie okna, dzięki którym mieszkańcy będą mogli podziwiać okolicę z lotu ptaka. Będzie to szczególnie atrakcyjne w mieszkaniach o oknach wchodzących na Zatokę Gdańską. Lokale na najwyższych piętrach oferować będą panoramiczny widok na tereny zielone wokół osiedla.

Gdańskie osiedle Awiator to prestiżowa inwestycja realizowana z myślą o najbardziej wymagających klientach. Firma Allcon zaprosiła do współpracy sprawdzonych dostawców. Oferty poszczególnych producentów zostały wybrane przede wszystkim ze względu na jakość oferowanych produktów, a nie na ich cenę.

Materiały do budowy i wykończenia apartamentowców poddano dokładnej ocenie, by zapewnić mieszkaniom najwyższy standard. Absolutnym priorytetem przy wyborze dostawców była doskonała funkcjonalność, sprawdzona jakość i trwałość oferowanych przez nich produktów, gwarantująca bezawaryjne użytkowanie przez wiele lat.

Ponad 600 okien PVC firmy Vetrex trafi na gdańskie osiedle Awiator w wyniku pozytywnych rekomendacji oraz licznych certyfikatów potwierdzających parametry deklarowane przez producenta. Ich łączna powierzchnia wyniesie ponad 1600 m².

"Zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Allcon z dużym entuzjazmem. Developer ten jest powszechnie znany na rynku jako solidna firma budowlana, odpowiedzialna za powstanie na Pomorzu wielu rozpoznawalnych inwestycji wysokiej klasy. Podzielamy przywiązanie naszego partnera do jakości i cieszymy się, że razem możemy zrealizować projekt na najwyższym poziomie", powiedział Marcin Tomczyński, kierownik projektu w firmie Vetrex.

Niezawodność i solidność rozwiązania w przypadku tej inwestycji ma szczególne znaczenie ze względu na jej prestiż oraz techniczne wyzwania związane z wysokością budynków oraz czynnikami klimatycznymi występującymi w strefie nadmorskiej. Wobec porywistych wiatrów i wilgotnego, słonego powietrza należy zachować dużą ostrożność.

Z uwagi na ryzyko wynikające z wpływu warunków atmosferycznych na konstrukcję budynków, firma Allcon wymagała gwarancyjnej i pogwarancyjnej obsługi, zapewniającej fachowy serwis i szybkie usuwanie ewentualnych uszkodzeń. Właśnie taką propozycją była oferta okien PVC firmy Vetrex.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Vetrex, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Vetrex

Firma Vetrex