Nowoczesne wkładki blueChip firmy Winkhaus w zabytkowym zamku pod Paryżem

Dodano: poniedziałek, 02 kwietnia 2012 08:39

Odrestaurowany w latach dziewięćdziesiątych historyczny kompleks z 18 wieku jest obecnie miejscem, w którym odbywa się wiele okolicznościowych imprez i seminariów. Pomieszczenia o kilkusetletniej historii wyposażono niedawno w system elektronicznych zamknięć.

Zamek "Château de Méry" niedaleko ParyżaDzięki firmie Winkhaus dawna architektura zamku "Château de Méry" położonego niedaleko Paryża, połączona została z nowoczesnością. Zamek i 27-hektarowy park w Méry-sur-Oise są oddalone od stolicy Francji o około 30 km i znajdują się pod ochroną konserwatora zabytków. Kompleks odrestaurowano w latach dziewięćdziesiątych, a w 2010 r. dobudowano dodatkowy budynek w stylu współczesnym.

Nowy hotel obok zamku zamku "Château de Méry"Nowy obiekt był dużym funkcjonalnym i estetycznym wyzwaniem. Hotel, zaliczony do kategorii czterogwiazdkowej, dysponuje 70 pokojami, w tym dwoma z własnym tarasem na dachu. Autorem projektu był Claude Ginsburger.

W nowoczesnej części hotelu dostęp do pomieszczeń zapewniają specjalne klamki blueChip Design-EZK. Klamki te, umieszczone na rozetach, spełniają wysokie wymagania estetyczne. Stanowią wspólny produkt renomowanych firm FSB i Winkhaus. Czytnik wbudowany jest w rozetę, dzięki czemu estetyki drzwi nie burzą żadne wystające elementy.

W pomieszczeniach zamkowych zainstalowano elektroniczny system zabezpieczeń. Nowoczesne wkładki blueChip firmy Winkhaus w zabytkowym obiekcie są dobrze skomponowane ze starymi drzwiami. Dyskretna estetyka wkładek oraz sposób ich montażu nie wymagały ingerencji w materiał.

Hotelowi goście w "Château de Méry" otrzymują kartę blueChip. Drzwi, do których mają dostęp, otwierają bezdotykowo kartą, zbliżając ją do rozety. Karty programują pracownicy recepcji.

Kompaktowe wkładki blueChip WinkhausPracownicy hotelu i zamku posiadają klucz blueChip. Otwiera on drzwi wyposażone w klamki EZK oraz wkładki blueChip. Klamki EZK rozpoznają klucz po zawartym w nim transponderze. W zabytkowej części hotelu drzwi otwierane są w sposób tradycyjny, przez obracanie klucza w elektronicznym zamku.

Jeżeli ktoś z gości zgubi kartę, jest ona od razu blokowana w systemie. Z kolei zagubione klucze pracowników blokować można przez przeprogramowanie odpowiednich wkładek. Podobnie postępuje się z uprawnieniami różnych osób. Firma Winkhaus dostarcza przyjazne dla użytkownika oprogramowanie blueIntrasControl. Zatem to, co w przypadku systemów mechanicznych stanowi duży nakład pracy i kosztów, w systemie blueChip firmy Winkhaus wymaga jedynie kilku kliknięć na komputerze.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Winkhaus, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Winkhaus

Firma Winkhaus