Selena kształci montażystów stolarki

Dodano: poniedziałek, 26 marca 2012 12:15

Z uwagi na szybki rozwój budowlanych technologii, za którym często nie nadąża szkolnictwo zawodowe, Selena SA zaangażowała się w edukowanie montażystów stolarki budowlanej. Program edukacyjny przygotowano wraz z Forum Branżowym i Zrzeszeniem Montażystów Stolarki.

Prowadzone w Polsce działania szkoleniowe nie są wystarczające. Niektórzy producenci i dostawcy starają się kształcić wykonawców na własną rękę, jednak brakuje spójnych działań całej branży. Postęp w stosowanych w montażu technologiach jest tak duży, że montażyści powinni uzupełniać swoją wiedzę na bieżąco, by potrafić montować nowoczesne okna nowoczesnymi metodami i narzędziami.

Jako czołowy producent chemii budowlanej, Selena kształci montażystów stolarki budowlanej nie tylko poprzez turnieje, ale także publikacje filmów instruktażowych, książek i poradników. Edukację prowadzi wraz ze Zrzeszeniem Montażystów Stolarki i Forum Branżowym.

Selena SA - chemia budowlanaUkazał się film instruktażowy o zasadach poprawnego montażu stolarki budowlanej, wyprodukowany przy udziale Seleny SA i kończący pierwszy etap działań związanych ze szkoleniem montażystów. W produkcji i realizacji tego filmu Selena uczestniczyła jako jedyna firma z branży chemii budowlanej. W filmie prezentowane są warianty właściwego montażu okien w systemie warstwowym, czyli tak zwany "ciepły montaż".

Produkcja instruktażowego filmu poprzedzona została różnymi działaniami edukacyjnymi. Selena SA była między innymi merytorycznym patronem pikniku branżowego "Mistrzowie Montażu". W imprezie, która odbyła się w Kazimierzu Dolnym we wrześniu 2011 r., wzięło udział kilkaset osób. W zorganizowanym turnieju wystartowało 30 ekip z całej Polski. Selena SA była także sponsorem nagród i organizatorem konkursów dla publiczności. W Kazimierzu Dolnym prowadziła też punkt doradczy dotyczący prawidłowego montażu okien.

W pierwszym etapie turnieju uczestnicy wzięli udział w części teoretycznej, odpowiadając na pytania związane z prawidłowym montażem okien. Drugi etap turnieju miał już charakter praktyczny, związany z montażem.

Poradnik "Jak montować ciepłe okna"Pytania były w dużej części oparte na poradniku "Jak montować ciepłe okna”, współprzygotowanym przez producenta chemii budowlanej. Zawarty w tym poradniku "Dekalog dobrego montażu" został w całości opracowany przez pracowników Seleny SA. Poradnik, podobnie jak film instruktażowy, jest rozprowadzany wśród producentów, dystrybutorów oraz montażystów okien i drzwi.

Wśród członków jury znalazł się jeden z najbardziej znanych polskich montażystów i jednocześnie alpinistów - Romuald Sadowski. Zasłynął on wraz z Michałem Michnowiczem zamontowaniem okna przy użyciu piany TYTAN PROFESSIONAL, na półce skalnej najwyższego szczytu Ameryki Południowej - Aconcagua (6962 m n.p.m).

Z kolei podczas ogólnopolskich targów budowlanych MuratorExpo - Budowa Remont Dom i Wnętrze, które odbyły się w dniach 15 - 16 października 2011 r. na warszawskim Torwarze, Selena SA prowadziła instruktażowe pokazy "ciepłego montażu" okien, z wykorzystaniem pian i uszczelniaczy TYTAN PROFESSIONAL. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszył się punkt doradztwa technicznego, gdzie pracownicy Seleny udzielali porad związanych z budową i remontem domów oraz mieszkań.

Kolejne edycje turnieju Mistrzowie Montażu i doradztwo w trakcie targów stanowią etapy podnoszenia kwalifikacji ekip montażowych. Selena kształci montażystów stolarki sukcesywnie, ostatnio na targach GRYF-BUD w Bydgoszczy w dniach 23 i 24 marca 2012 r.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Selena SA, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Selena SA

Firma Capek