Sponsorowana przez Vetrex wyprawa zdobyła Kilimanjaro

Dodano: poniedziałek, 12 marca 2012 15:41

Wsparcie grupy wspinaczy w wejściu na najwyższy szczyt Afryki było pierwszą, choć nie ostatnią sponsoringową inicjatywą firmy Vetrex. W marcu 2012 r. poinformowano o sukcesie wyprawy i dotarciu na szczyt Kilimanjaro.

W pięcioosobowym składzie ekspedycji znaleźli się dwaj przedstawiciele firmy Vetrex: Wojciech Stankiewicz i Krzysztof Chojnowski. Po długiej i pełnej emocji wspinaczce, stojąc na szczycie rozwinęli flagę przedstawiającą logo marki.

"Wyprawa miała na celu spełnienie marzeń, sprawdzenie swoich możliwości, umiejętności oraz zdobycia doświadczenia i zaprawy przed kolejnymi wyprawami. Zdobyliśmy najwyższą na świecie górę wolnostojącą - należący do korony Ziemi dach Afryki", mówił zadowolony Wojciech Stankiewicz.

Firma Vetrex jest uznanym producentem okien premium, którego celem jest zapewnienie najwyższej jakości produktów już w wersjach klasy standard. Okno V70 Optimal Black za technologiczną precyzję i solidność wykonania wyróżnione zostało nagrodą "Jakość Roku 2011".

"Zależy nam, aby nasze produkty były kojarzone z najwyższą jakością i trwałością. Nawet nasze najprostsze i najtańsze rozwiązania są produkowane z najwyższej klasy elementów, dzięki czemu zachowują swoją funkcjonalność przez wiele lat. Naszą ambicją jest zdobycie pozycji "top of mind" w kategorii okien PVC klasy premium. Alpinistyczna wyprawa doskonale odzwierciedla te dążenia marki", wyjaśnia dyrektor handlowy firmy Vetrex - Krzysztof Michalak.

"Alpinizm to wyjątkowo ambitna dziedzina sportu. Wymaga niesamowitej odpowiedzialności i precyzji, a także ogromnej wytrwałości w dążeniu do celu. W Vetrex cenimy te same wartości i właśnie dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć tę inicjatywę", dodaje Krzysztof Michalak.

Uczestnicy wyprawy Vetrex na KilimanjaroKażdy z uczestników wyprawy miał już za sobą wspinaczkowe doświadczenia. Wejście na Kilimanjaro było jednak dla wszystkich rekordem zdobytej wysokości. Ekipa wystartowała 6 stycznia 2012 r. z lotniska w Berlinie, skąd przez Amsterdam dotarła do Nairobi. 7 stycznia alpiniści znaleźli się w Moshi. Z tego miasta w Tanzanii, położonego u stóp Kilimanjaro, rozpoczęto zdobywanie góry.

Uczestnicy sponsorowanej przez Vetrex wyprawy wybrali jedną z trudniejszych tras - Machame Route o długości 100 km, prowadzącą 62 km w górę i 38 km w dół. Większy wysiłek został nagrodzony lepszą aklimatyzacją oraz ciekawszymi widokami.

11 stycznia 2012 r. alpiniści dotarli do ostatniego obozu na wysokości 4600 m n.p.m. By dotrzeć na szczyt przed świtem i skorzystać z najlepszych warunków pogodowych, końcowy etap wspinaczki rozpoczęto o godzinie 23.

Pierwsza grupa zdobyła szczyt 12 stycznia o godzinie 5.10, druga 20 minut później. Jeszcze tego samego dnia, po 19-godzinnym marszu ekipa spędziła noc w obozie na wysokości 3000 m n.p.m. Następne dni przeznaczone były na świętowanie sukcesu podczas poznawania Tanzani, safari w rezerwatach Serengeti, Manyara i Ngorongoro oraz zwiedzania Zanzibaru.

Sukces sponsorowanej przez Vetrex wyprawy i zdobycie Kilimanjaro skłaniają firmę do postawienia sobie kolejnych zadań i zorganizowania następnych ekspedycji na Elbrus i Aconcaguę.

"W 2012 r. planujemy zdobycie kilku kolejnych szczytów - wyprawa na Kilimanjaro była tylko dobrą rozgrzewką przed czekającymi nas wyzwaniami. Jesteśmy w najwyższej formie, aby w pełni wykorzystać otwierające się przed nami nowe możliwości", zapowiada dyrektor Krzysztof Michalak.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Vetrex, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Vetrex

Firma Vetrex