Pilkington Polska dla zrównoważonego budownictwa

Dodano: piątek, 24 lutego 2012 11:06

Pod koniec marca br. rusza III edycja projektu "Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa". Tematem przewodnim tegorocznego cyklu seminaryjno-warsztatowego będzie zrównoważone projektowanie. Pilkington Polska - producent szkła wspierający koncepcję "zielonego" budownictwa - kolejny raz jest partnerem merytorycznym projektu.

"Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa" to projekt edukacyjny stanowiący platformę wymiany doświadczeń dla wszystkich uczestników rynku budowlanego zaangażowanych w proces powstawania i użytkowania "zielonych" inwestycji. W tym roku projekt będzie realizowany w ramach sześciu ogólnopolskich spotkań branżowych dotyczących zrównoważonego projektowania.

Pierwsze seminarium pt. "Zrównoważone projektowanie - potrzeba zintegrowanego projektowania" odbędzie się już 27 marca br. we Wrocławiu. Partnerem merytorycznym przedsięwzięcia jest Pilkington Polska, producent szkła dla budownictwa. Firma wspiera tę branżową inicjatywę dostarczając wiedzy eksperckiej na temat energooszczędnych rozwiązań w inwestycjach budowlanych.

"Rozwój budownictwa energooszczędnego to dziś konieczność, nie tylko ze względu na potrzeby środowiskowe i społeczne, ale także obowiązujące przepisy prawa unijnego” - mówi Jolanta Lessig, Kierownik Komunikacji Marketingowej, Pilkington Polska. "Aby urzeczywistnić realizację zrównoważonych inwestycji w Polsce potrzebny jest dialog i zrozumienie zależności pomiędzy poszczególnymi ich etapami.

Spotkania z cyklu "Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa" dają możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy wszystkimi uczestnikami inwestycji budowlanych. Dlatego z zaangażowaniem będziemy wspierać merytoryczną stronę projektu, dzieląc się naszymi doświadczeniami w zakresie wykorzystania szkła w zrównoważonym budownictwie".

Seminaria i warsztaty branżowe organizowane w ramach projektu "Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa" są adresowane do inwestorów, deweloperów, przedstawicieli funduszy inwestycyjnych, biur projektowych, dostawców rozwiązań, generalnych wykonawców i przedstawicieli samorządu. W tym roku uczestnicy seminariów będą dyskutować na temat tego jak projektować w sposób zrównoważony, jakie korzyści się z tym wiążą i jaki jest rachunek ekonomiczny "zielonych" inwestycji.

Każde seminarium będzie podzielone na część teoretyczną, podczas której odbędą się dyskusje panelowe i praktyczną, prowadzoną w formie warsztatów. W czasie warsztatów uczestnicy podzieleni na zespoły reprezentujące poszczególne grupy zawodowe zaangażowane w proces inwestycyjny będą m.in. pracować nad modelowym projektem budynku biurowego, analizując zagadnienia jego efektywności energetycznej, ochrony środowiska, planowania i organizacji budowy, racjonalnej gospodarki terenem i wodą oraz finansową stronę przedsięwzięcia.

Seminarium inaugurujące III edycję projektu odbędzie się 27 marca we Wrocławiu. Kolejne spotkania branżowe zaplanowano w Katowicach (24 kwietnia), Trójmieście (15 maja), Poznaniu (25 września), Łodzi (23 października) oraz w Warszawie (pod koniec listopada).

Inicjatorem i głównym sponsorem projektu jest firma RD bud - Generalny Wykonawca, zaś organizatorem seminariów jest firma Bluevine Consulting. Wokół inicjatywy zawiązanej w 2010 r. została utworzona koalicja działająca na rzecz propagowania zrównoważonego budownictwa. Pilkington Polska od początku jest aktywnym członkiem tej koalicji, zaangażowanym w promocję koncepcji zrównoważonego projektowania budynków.

Więcej informacji o projekcie na stronie: www.zrownowazonainwestycja.com

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Pilkington, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Pilkington

 

Powiązane artykuły

» Filharmonia Świętokrzyska z akustycznymi szybami marki Pilkington
» Pilkington Polska rozpoczyna kampanię edukacyjną o roli szkła w systemie certyfikacji LEED
» "Zielone" technologie i produkty szklane szansą dla zrównoważonego budownictwa w Polsce
» Pilkington Polska w gronie Przyjaciół Fundacji im. Stefana Kuryłowicza
» Pilkington Polska "Filarem Polskiej Gospodarki 2012"
» Gra kolorów i światła w przeszkleniach budynku ITŻiG w Łomży
» Technologie solarne z wykorzystaniem szkła w certyfikacji LEED
» Nowe szyby zespolone w ofercie Pilkington dostosowane do montażu i użytkowania na terenach górskich
» Szkło profilowe marki Pilkington w finale konkursu "Dobry Wzór 2013"
» Szkło marki Pilkington w apartamentowcu Marina
» Nowe przepisy promują energooszczędne przeszklenia
» Szersza oferta kolorystyczna przeciwsłonecznego szkła Pilkington Reflite™
» Funkcjonalne przeszklenia kompleksu biurowego Adgar Plaza
» "Glass Handbook 2012" – nowe wydanie podręcznika o szkle architektonicznym
» Szklane trendy w "zielonej" architekturze na konferencji Future4Build
» Spotkanie w ramach projektu "Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej"
» Nowa edycja spotkań z cyklu "Zastosowanie nowoczesnych technologii w architekturze"
» O zintegrowanym projektowaniu budynków zrównoważonych we Wrocławiu i Katowicach
» NSG Group uruchomiło Centrum Usług Wspólnych
» Jesienne seminaria dla architektów "Zastosowanie nowoczesnych technologii w architekturze"
» Nauka wśród zieleni: Przeszklone Centrum Edukacji Międzynarodowej
» Ogród zimowy - salon pod szkłem
» NSG Group w rankingu największych firm regionu świętokrzyskiego "Złota Setka"
» Ochrona przed oślepiającym blaskiem słońca w budynkach zrównoważonych
» "Renovate Europe" dla oszczędności energii
» Certyfikat LEED dla budynku ze szkłem marki Pilkington
» W marcu rusza cykl seminariów firmy Pilkington