DRUTEX kupił grunty pod kolejne inwestycje

Dodano: poniedziałek, 20 lutego 2012 15:38

W przetargu spółka DRUTEX SA zakupiła od Agencji Nieruchomości Rolnych 21,3 ha ziemi. Obszar zostanie przeznaczony na wybudowanie nowych hal produkcyjnych, które znacznie podniosą możliwości produkcyjne jednego z największych producentów okien i drzwi w Europie.

Ponad 21 ha gruntów położonych pomiędzy Bytowem a Dąbiem pozwoli firmie przystąpić do realizacji planów związanych z budową Europejskiego Centrum Stolarki Okienno-Drzwiowej. Zakup został zrealizowany 15 lutego 2012 r. za kwotę  6853 mln zł.

W wybudowanym obiekcie rozwinięta zostanie obecna produkcja stolarki otworowej oraz własnych profili GL System i szyb zespolonych. Spółka planuje w związku z tym zakup nowych maszyn i urządzeń produkcyjnych oraz rozwój własnego laboratorium badawczego stolarki PVC.

DRUTEX kupił grunty pod kolejne inwestycje dzięki czemu wzrost potencjału produkcyjnego ma sięgnąć minimum 100%. Obecnie firma wytwarza około 5000 okien na dobę. W 2011 r. firma odnotowała bardzo dobre wyniki finansowe. Osiągnięto 20-procentowy wzrost przychodów w porównaniu z rokiem 2010 i na koniec 2011 r. przychód ze sprzedaży miał wartość 385 mln zł.

Nabyte tereny są pierwszym etapem inwestycji w grunty. Firma interesuje się także terenami leżącymi po drugiej strony drogi wojewódzkiej. Obszar o powierzchni 17 ha, który będzie wystawiony na przetarg w kwietniu br., ma być kolejnym krokiem w rozwoju firmy. Również ten teren zostanie przeznaczony na budowę Europejskiego Centrum Stolarki. Plan zakłada zlokalizowanie tam nowoczesnej bazy logistycznej i transportowej.

"Nabycie 21 ha gruntów sąsiadujących z firmą stanowi kolejny milowy krok w historii rozwoju spółki, ponieważ daje nam możliwości dalszego wzrostu potencjału i wykorzystania istniejących szans rynkowych tak w kraju jak i za granicą. Niepoprawny optymizm pozwala mi wierzyć, że jeszcze w tym roku efektem naszych prac będą nowe hale produkcyjne, co z pewnością umożliwi nam umacnianie naszej wiodącej pozycji w branży stolarki oraz dalszą penetrację rynków, na których obecnie działamy jak również ekspansję na nowe rynki, na których wcześniej, z uwagi na ograniczone możliwości produkcyjne, nie mogliśmy wkroczyć z pełnym impetem. Powierzchnia, którą zakupiliśmy oferuje nam duże możliwości rozwoju i z pewnością wpłynie na dynamikę całego przedsiębiorstwa, ale również jakość oferowanych produktów i zakres samej oferty", powiedział Leszek Gierszewski, prezes firmy DRUTEX SA.

Utworzenie Europejskiego Centrum Stolarki ma według szacunków kosztować około 200 mln zł. Zrealizowanie całości inwestycji będzie oznaczało wzrost zatrudnienia o co najmniej 1000 osób.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy DRUTEX SA, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: DRUTEX SA

Firma Drutex