Najnowsze produkty i technologie Internorm w Salzburgu

Dodano: czwartek, 16 lutego 2012 11:10

Firma Internorm zaprezentowała na specjalnie zorganizowanym spotkaniu swoje najnowsze produkty oraz strategię dalszego rozwoju. Prezentacyjna impreza odbyła się pod hasłem "Trylogia Internorm - architektura, styl & magia".

Internorm w Salzburgu - przyznanie nagród 1-st Window Award 2011Do Centrum Kongresowego w Salzburgu zaproszono około pięciuset gości reprezentujących firmę Internorm w całej Europie. Obecni byli również przedstawiciele z Polski. Część oficjalną prowadziła gwiazda niemieckojęzycznych telewizji - Cathy Zimmerman. Podczas imprezy odbyło się wręczenie nagród 1-st Window Award 2011 dla najlepszych partnerów Internorm na rynku niemieckim i austriackim.

Przybyłych na spotkanie gości przywitał kierujący całością przedsiębiorstwa Christian Klinger. W swoim wystąpieniu przedstawił analizę wyników firmy, pokazującą że pomimo europejskiego kryzysu ekonomicznego Internorm odnotował kolejny wzrost. Poruszył również temat nowej filozofii sprzedaży okien.

Koncepcja sprzedaży okien i drzwi znalazła odzwierciedlenie w nowym katalogu. Opiera się ona na umożliwieniu wyrażenia osobowości poprzez styl budynku i odpowiednio dobrane okna i drzwi. "Chcę tak mieszkać, aby mój dom wyrażał kim jestem", mówił Christian Klinger.

Założenia architektoniczne nowego podejścia przedstawił współpracujący z Internorm Andreas Haug z pracowni Phoenix Design. "Ludzie w zależności od osobowości chcą mieszkać nowocześnie lub bardziej tradycyjnie. Nie każdy jednak odnajduje się w skrajnie nowoczesnym lub skrajnie klasycznym stylu", powiedział Andreas Haug.

Firma Internorm zadecydowała o wprowadzeniu dwóch pośrednich stylów. Wybór produktu będzie polegał na mocno zaznaczonej indywidualizacji i dopasowaniu okna lub drzwi do wybranego stylu budynku.

"W Internormie dokonano przełomu w myśleniu o sprzedaży okien i drzwi. Klient zwykle ma jakieś wyobrażenie o tym jak miałby wyglądać jego dom. I do tej wizji może dobrać odpowiednie okna i drzwi", mówił Karol Niespodziewański z IFTM Internorm.

Internorm w Salzburgu - okno bez okućNajnowsze produkty i technologie Internorm zaprezentowane w Salzburgu wyprzedzają rozwiązania dotychczas stosowane. Premierowe pokazy miały technologie, nowe modele okien i prototypy, których firma nie chce jeszcze ujawniać.

Jedną z najnowszych propozycji austriackiego producenta jest okno bez okuć. System zamykania mieści się w skrzydle okna. Rewolucyjne rozwiązanie sprawia, że zamykanie okna nie wymaga regulacji i zapewniona jest antywłamaniowość. System jest niezwykle odporny i wytrzymały, a ze względu na specjalną konstrukcję profili znajdzie zastosowanie w oknach PVC.

W Salzburgu zaprezentowano także okna ze zintegrowaną żaluzją napędzaną modułem fotowoltaicznym. Okna te są całkowicie niezależne od zewnętrznych źródeł zasilania. Gromadzona w ciągu dnia energia umożliwia bezproblemowe sterowanie lamelami.

Internorm w Salzburgu - mechanizm nawiewnikaWśród najnowszych produktów i technologii Internorm pokazano specjalne nawiewniki okienne. Mogą być bardzo groźną konkurencją dla rekuperatorów. Zapewniają przewiew powietrza oraz jego ogrzewanie. Kilka okien wyposażonych w tę nową technologię może zapewnić odpowiednią wentylację w budynku.

Internorm w Salzburgu - nawiewnik z zewnątrz"Technologiczne rozwiązania, które przedstawiono w Salzburgu, to absolutny przełom - żaluzje na moduł fotowoltaiczny, wydajne i ogrzewające nawiewniki to olbrzymi krok naprzód. Ale okna bez okuć to prawdziwa rewolucja. Nikt nie opracował takich rozwiązań wcześniej", mówił Marcin Ksokowski, prezes zarządu IFTM Internorm.

Nowe technologiczne rozwiązania Internorm i wykorzystujące je produkty zostaną wprowadzone do sprzedaży w marcu 2012 r. O poważnym traktowaniu rynku polskiego świadczy światowa premiera okna HF 300 na targach Budma 2012. Najnowsze produkty i technologie Internorm trafią równocześnie do sprzedaży na wszystkich rynkach europejskich.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Internorm, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Internorm

Firma Internorm