Ekspozycja FAKRO na targach BUDMA 2012

Dodano: środa, 01 lutego 2012 15:45

Dwudziesta pierwsza edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA 2012 gościła blisko 1400 firm z trzydziestu krajów świata. Firma FAKRO obecna była na targach jak co roku, czyli również po raz dwudziesty pierwszy. Jest zatem stałym uczestnikiem tych  prestiżowych targów.

Okno balkonowe FGH-V P2 Galeria FAKRO - BUDMA 2012Organizatorzy handlowo-wystawienniczego wydarzenia, które odbyło się w dniach 24 - 27 stycznia 2012 r. zainaugurowali branżowe targi wręczeniem Złotych Medali za najciekawsze produkty. Firmie FAKRO przyznano Złoty Medal za okno balkonowe FGH-V P2 Galeria. Zostało ono uznane za innowacyjny produkt najwyższej jakości, produkowany w oparciu o najnowocześniejszą technologię.

Złoty Medal targów dla FAKRO - BUDMA 2012Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich przyznaje zespół specjalistów reprezentujących różne sektory budownictwa. Wyróżnienia wręczał przewodniczący komisji konkursowej prof. dr hab. inż. Józef Jasiczak z Politechniki Poznańskiej, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Janusz Żbik oraz Andrzej Byrt - prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Ekspozycja FAKRO na targach BUDMA 2012 obejmowała szereg produktów związanych z energooszczędnością i bezpieczeństwem. Ze względu na unikalność rozwiązania największym zainteresowaniem cieszyło się okno balkonowe Galeria. W ubiegłym roku model tego okna pojawił się na BUDMIE jako nowość. Obecnie prezentowany był jako produkt, który zyskał uznanie klientów i fachowców z branży okiennej.

Piłkarskie akcenty na stoisku FAKRO - BUDMA 2012Ekspozycja FAKRO na targach BUDMA 2012 licząca blisko 300 m² została podzielona na dwie części. W głównej wystawiono okna dachowe i akcesoria, w drugiej zaprezentowano pełną ofertę schodów strychowych. Wystrój stoiska miał wyjątkowy charakter. W ekspozycji FAKRO dominowały elementy związane z piłka nożną. Było to nawiązaniem do udziału w mistrzostwach Euro 2012, sponsorowanej przez FAKRO, narodowej drużyny piłkarskiej.

Odwiedzający stoisko mogli uczestniczyć w miniturnieju piłkarskim rozgrywanym za pomocą plastikowych piłkarzy. Zwycięzcy mogli następnie zaprezentować swoją wiedzę w konkursie na temat produktów FAKRO. Ci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki otrzymali pamiątkowe piłki nożne. W konkursie wzięło udział niemal 600 osób.

Najliczniejszą grupę oglądająca ekspozycję FAKRO stanowili dekarze oraz sprzedawcy materiałów budowlanych. Wiedzę na temat innowacyjnych i energooszczędnych rozwiązań stosowanych w branży okien dachowych mogli poszerzyć także dziennikarze. Firma FAKRO zorganizowała dla nich konferencję prasową pod hasłem "Innowacyjne produkty, niekonwencjonalne projekty".

Trener Franciszek Smuda na konferencji prasowej FAKRO - BUDMA 2012Specjalnym gościem konferencji był trener reprezentacji Polski w piłce nożnej Franciszek Smuda. Obecność trenera na spotkaniu nie była przypadkowa. Franciszek Smuda podkreślał duże zaangażowanie FAKRO w propagowanie i sponsorowanie sportu, szczególnie piłkarskiej reprezentacji Polski.

Ekspozycja FAKRO została otoczona przez zwiedzających, którzy chcieli zdobyć autograf trenera oraz zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie. Zaskoczenie wywołała informacja, że trener Smuda jest absolwentem szkoły budowlanej i żywo interesuje się nowinkami w budownictwie. Na trenerze reprezentacji największe wrażenie zrobiło okno balkonowe Galeria oraz najwyższe na świecie okno o podwyższonej osi obrotu FDY-V U3 Duet proSky.

VI Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy - BUDMA 2012Ważnym wydarzeniem BUDMY 2012 były VI Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy. Fachowcy startowali w trzech kategoriach: dach stromy, płaski i metalowy. W rywalizacji wzięło udział trzynastu dekarzy, których dopingował trener Smuda i goście firmowego stoiska.

Zawsze obecne na BUDMIE FAKRO ma na swoim koncie niemal 90 zgłoszeń patentowych. Do wielu krajów eksportuje okna dachowe oraz myśl techniczną polskich inżynierów. Wytycza tym samym nowe kierunki rozwoju branży okien dachowych na świecie. To również dzięki FAKRO Polska stała się w tym zakresie światowym liderem.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy FAKRO, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: FAKRO

Firma Fakro