System żaluzji zewnętrznych Reynaers w alpejskim ośrodku w Breitenwang

Dodano: czwartek, 19 stycznia 2012 11:20

Nowy budynek gminy Breitenwang u podnóża Alp Algawskich został zaprojektowany przez austriackie biuro architektoniczne Barbist Architektur. Komfort termiczny w budynku zapewniają żaluzje wykonane w systemie Reynaers Brise Soleil 100.

Austriackie miasteczko Breitenwang w Tyrolu Północnym jest znane wśród narciarzy jako baza sportów zimowych. Żaluzje okienne w kolorach zieleni herbu gminy oraz kamień i drewno, z których powstał budynek, nawiązują do górskiej topografii miejscowości.

Wnętrze gminnego ośrodka w Breitenwang w Austrii - fot. ReynaersEnergetyczna koncepcja gminnego obiektu oferuje pracownikom urzędu rzadko spotykany komfort. Zastosowanie potrójnych szyb sprawiło, że powierzchnia szkła we wnętrzu ma niemal pokojową temperaturę. Przyjemne warunki pracy w parterowej części budynku zapewniają żaluzje zewnętrzne Reynaers, zamontowane na ścianie osłonowej, skonstruowane z 54 pionowych paneli aluminiowych, malowanych proszkowo.

System żaluzji zewnętrznych Reynaers w alpejskim ośrodku w Breitenwang zapewnia ochronę przeciwsłoneczną i przeciwodblaskową oraz zabezpiecza budynek przeciwwłamaniowo. Ręczna i automatyczna obsługa żaluzji odbywa się za pośrednictwem jednego systemu sterowania. Dzięki temu zoptymalizowany jest komfort na poszczególnych stanowiskach pracy.

Panele żaluzji o wysokości 2,80 m i szerokości 70 cm o dwustronnie wypukłym kształcie wykonano w systemie Reynaers Brise Soleil 100. Niezależnie od pogody, pory dnia czy roku, system zapewnia optymalny poziom ciepła, zacienienia, kąta padania światła dziennego oraz stopień natężenia światła. Panele obracane są przy pomocy 12 silników.

Budynek alpejskiego ośrodka w Breitenwang - fot. ReynaersAutomatyczna regulacja ustawienia żaluzji jest możliwa dzięki czujnikowi pogodowemu, który przekazuje odpowiednie sygnały do oprogramowania sterującego. Pracownicy przebywający w alpejskim ośrodku w Breitenwang mogą zawsze zmieniać ustawienia żaluzji zewnętrznych za pomocą pilotów sterowania indywidualnego. Sterowanie automatyczne uaktywnia się ponownie po upływie godziny.

Rozwiązania stosowane głównie w celu oszczędzania energii, w tym systemy wentylacji z odzyskiem ciepła, są często uważane za niezdolne do zagwarantowania w pomieszczeniach wysokiego komfortu termicznego. System żaluzji zewnętrznych Reynaers w alpejskim ośrodku w Breitenwang, który oddano do użytku w lipcu 2010 r., pokazuje coś zupełnie przeciwnego. Dzięki niemu oszczędność energii osiągnęła poziom 30% w skali roku.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Reynaers, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Reynaers

Firma Helopal