QR kody w firmie FAKRO

Dodano: środa, 11 stycznia 2012 09:09

Firma FAKRO podążając za aktualnymi trendami i nowoczesnymi rozwiązaniami uruchomiła w styczniu 2012 r. nowy, mobilny kanał informacyjny. Użytkownicy urządzeń przenośnych posiadający dostęp do Internetu mogą traz bardzo szybko dotrzeć do opisów produktów firmy.

Nowa metoda dostępu, czyli tak zwane QR kody (Quick Response) mogą być przydatne szczególnie osobom dysponującym nowoczesnymi smartphonami czy tabletami. Kod Quick Response jest kwadratem złożonym z czarno-białych punktów tworzących graficzny, dwuwymiarowy zapis danych.

Przy użyciu obiektywu znajdującego się na przykład w smartphonie czy tablecie, można zeskanować kod widoczny w reklamie prasowej lub katalogu i następnie, już bez wpisywania w przeglądarce internetowej kilkunastu znaków adresu danej strony, przejść bezpośrednio do informacji w serwisie webowym.

QR kody w firmie FAKRO umożliwiają dostęp do opisu i zdjęć najbardziej popularnych produktów FAKRO. Można zostać przekierowanym bezpośrednio do opisów superenergooszczędnego okno FTT U8 Thermo, nowoczesnego okna uchylno-obrotowego FPP-V preSelect, okna antywłamaniowego FTP-V P2 Secure, najwyższego okna na świecie FDY-V Duet proSky czy też innowacyjnego i nagradzanego okna balkonowego FGH-V Galeria.

Obecnie coraz więcej mobilnych urządzeń standardowo oferuje łatwy dostęp do Internetu i wykorzystywanie systemu QR kodów.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy FAKRO, króra znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: FAKRO

Firma Fakro