Roto Azuro na zamku Hertefeld

Dodano: piątek, 30 grudnia 2011 13:49

Zamek Hertfeld niedaleko Düsseldorfu to zabytkowa budowla z XIV wieku. Obecnie, po wykonaniu prac remontowych, obiekt pełni funkcję hotelu. Niekonwencjonalne rozwiązanie w postaci niezwykłego okna dachowego firmy Roto Frank zastosowano w apartamencie dla nowożeńców.

Najdawniejsze zapisy, które mówią o zamku Hertefeld, sięgają do 1317 r. Powstał on jako posiadłość rycerska, a w okresie baroku został rozbudowany do postaci zamku. W ostatnich latach zabytkowy zamek został odnowiony. Jego oryginalnie urządzone wnętrza stały się hotelowymi pokojami.

Okno dachowe Roto Azuro - zamek HertefeldTeraz zamek Hertefeld zaprasza gości do zatrzymania się w tym wspaniałym miejscu na noc. W apartamencie przeznaczonym dla nowożeńców, gdzie specjalnie zainstalowano panoramiczne okno dachowe Roto Azuro, pary mogą spędzić wspólne, niepowtarzalne noce. Okazałe przeszklenie dachu tworzy niezwykły klimat przebywania bezpośrednio pod rozgwieżdżonym niebem.

"Jedyne ruiny zamku w Niemczech, w których można mieszkać" - mówi właściciel rezydencji, Graf Eulenburga i Hertefeldu. "Pierwotnie planowałem przeszklić całą połać dachu. W dosłownym tego słowa znaczeniu chciałem stworzyć tu niebiańską atmosferę. Jednak koszty takiego przedsięwzięcia urosły do takich wymiarów, że sprowadziły na ziemię nawet najśmielszych inwestorów" - dodaje.

Właściciel, położonego nad Dolnym Renem zamku o bogatej przeszłości, nie porzucił swojego pomysłu. Poszukiwał rozwiązania, które sprostałoby jego oczekiwaniom i wyjątkowości miejsca.

Panoramiczne okno Roto Azuro - zamek HertefeldIdea została zrealizowana dzięki firmie Roto Frank. Dywizja Roto Okna Dachowe Systemy Solarne dostarczyła panoramiczne okno dachowe. Przy użyciu jednego przycisku okienne skrzydła znikają z pola widzenia, pozostawiając otwartą połać dachu o powierzchni 2,60 x 1,70 m. Apartament dla nowożeńców staje się wówczas prywatną platformą widokową umieszczoną pod gołym niebem.

Okno Roto Azuro na zamku Hertefeld jest elementem niezwykle charakterystycznym. Jest jednym z wyrafinowanych rozwiązań technicznych stosowanych w zamku, zapewnia wspaniałe widoki i wyjątkową atmosferę.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Roto Frank, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Roto Frank