Drzwi INVADO na zamku w Lublińcu

Dodano: wtorek, 20 grudnia 2011 13:24

Po gruntownej renowacji zamek w Lublińcu mieści komfortowy hotel o standardzie 4 gwiazdek. Firma INVADO dostarczyła dla obiektu kilkadziesiąt funkcjonalnych i eleganckich drzwi z kolekcji GUARDIA.

Zamek w Lublińcu powstał pod koniec XIII wieku. Fundatorami byli książęta opolscy. Od tamtej pory przechodził z rąk do rąk, a na przestrzeni wieków jego forma ulegała zmianom. Obecnie, po gruntownej renowacji, tak jak za czasów dawnej świetności, zamek ponownie może zachwycać tych, którzy się w nim zatrzymają.

Hotel Zamek LubliniecObiekt funkcjonujący jako Hotel Zamek Lubliniec, oferuje gościom 45 komfortowo wyposażonych pokoi w czterogwiazdkowym standardzie. Wystrój wszystkich pomieszczeń łączy elementy historyczne z współczesnymi. Zabytkowe sklepienia w harmonii z nowoczesnym wyposażeniem pozwalają mieszkańcom na wypoczynek w powiązaniu z historią. Z okien roztacza się widok na piękny park zamkowy.

Drzwi INVADO na zamku w Lublińcu stanowią, współgrający z dawnymi wnętrzami, element nowoczesności. Producent dostarczył na potrzeby hotelu skrzydła GUARDIA EI30. Jest to model szczególnie nadający się do tego rodzaju budynków, obiektów gastronomicznych, banków oraz biur. Drzwi INVADO GUARDIA EI30 stosowane są też w budynkach mieszkalnych, w których wymagane jest zachowanie odporności ogniowej.

Drzwi techniczne GUARDIA EI30 charakteryzują się znakomitą izolacyjnością dźwiękową. Wskaźnik izolacyjności akustycznej dla modelu z progiem stałym wynosi RW = 34 dB, a z uszczelką opadającą RW = 33 dB.

INVADO - drzwi GUARDIA na zamku w LublińcuDrzwi INVADO na zamku w LublińcuINVADO - wyposażenie zamku w Lublińcu

Standardowe wyposażenie modelu GUARDIA EI30 obejmuje:

  • płytę wiórową ognioodporną, obłożoną obustronnie płytą z korka i HDF;
  • okleinę dekoracyjną ENDURO;
  • zamek na wkładkę patentową;
  • uszczelkę pęczniejącą;
  • ościeżnicę prostą MDF o wymiarach 100 x 60 mm;
  • uszczelkę opadającą;
  • 4 zawiasy z regulacją (drzwi o rozmiarach "60" - "90") lub 5 zawiasów (drzwi o rozmiarach "100” - "110");
  • szybę ognioodporną w drzwiach szklonych.

Eleganckie drzwi INVADO na zamku w Lublińcu potwierdzają wysoką klasę oferty jednego z najprężniej rozwijających się producentów stolarki drzwiowej w Polsce.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy INVADO, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: INVADO