Nagroda hiszpańskich architektów dla okna dachowego FAKRO

Dodano: wtorek, 13 grudnia 2011 11:47

W przeprowadzonym w Hiszpanii konkursie architektonicznym firma FAKRO otrzymała nagrodę za energooszczędne okno dachowe FTT U8 Thermo. Produkty zgłoszone do konkursu oceniali niezależni specjaliści z największych hiszpańskich korporacji budowlanych.

Hiszpański konkurs architektoniczny organizuje prestiżowy miesięcznik branżowy NAN. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Barcelonie 30 listopada 2011 r. Wyróżnienie odebrał dyrektor handlowy FAKRO Spain, Urbano Valles.

Przy organizacji konkursu współpracowała hiszpańska grupa wydawnicza TPI, która prowadzi działania upowszechniające informację techniczną o charakterze specjalistycznym. W tegorocznej edycji o wyróżnienie jakie stanowi "Nagroda NAN w Architekturze i Budownictwie 2011" ubiegało się sto siedemdziesiąt projektów architektonicznych oraz ponad sześćdziesiąt nowoczesnych i unikalnych produktów związanych z budownictwem.

Nagroda NAN dla okna dachowego FAKRONagroda hiszpańskich architektów dla okna dachowego FAKRO przyznana została przede wszystkim za doskonałe parametry techniczne okna FTT U8 Thermo. To najbardziej energooszczędne okno dachowe na rynku o współczynniku Uw osiągającym wartość 0,58 W/m²K.

Niezwykle energooszczędne okno dachowe FAKRO dostarczane jest i montowane łącznie ze specjalnym kołnierzem uszczelniającym EHV-AT Thermo oraz zestawem kołnierzy izolacyjnych XDK.

Wysoki poziom izolacji termicznej okna FTT U8 Thermo, zapewniający unikanie strat energetycznych, pozwala na jego uznanie za produkt szczególnie przyjazny środowisku. Nagroda hiszpańskich architektów dla okna dachowego FAKRO potwierdza innowacyjność rozwiązania i jego przeznaczenie do powszechnego stosowania w budownictwie pasywnym.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy FAKRO, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: FAKRO

Firma Fakro