GRAND PRIX dla firmy Elwiz SA

Dodano: środa, 30 listopada 2011 15:05

Świdnicka firma Elwiz SA, wytwarzająca najwyższej klasy okna energooszczędne i pasywne otrzymała na II Targach Budownictwa Ekologicznego i Energooszczędnego BUD-ECO nagrodę GRAND PRIX w kategorii "INNOWACJA TECHNOLOGICZNA". Wyróżniono nowoczesne okno "Elwiz energio passiv®".

Targi BUD-ECO kierowane są do przedstawicieli firm działających w obszarze budownictwa ekologicznego. Zorganizowane zostały w odpowiedzi na rosnące w Polsce zainteresowanie budownictwem energooszczędnym i pasywnym. Druga edycja targów odbyła się w dniach od 18 do 20 listopada 2011 r. we Wrocławiu.

Firma Elwiz SA, reprezentowana przez punkt partnerski Elwiz Wrocław, jako dostawca okien energooszczędnych i pasywnych brała aktywny udział w targach.

Zgromadzeni na targach wystawcy prezentowali produkty i rozwiązania wpływające na energooszczędność i ekologię oraz udzielali porad dotyczących inwestowania w odnawialne źródła energii i racjonalne gospodarowanie odpadami.

Stoisko firmy Elwiz SA na targach BUD-ECOImpreza, podczas której przyznano nagrodę GRAND PRIX dla firmy Elwiz SA, była doskonałą okazją do poznania nowoczesnych technologii oszczędzania energii. Ofertę przedstawiali projektanci domów pasywnych i niskoenergochłonnych, producenci termoizolacji oraz energooszczędnej stolarki budowlanej. Pokazywano techniki grzewcze, urządzenia helioaktywne, jak kolektory słoneczne, a także nowatorskie metody uzdatniania wody.

W zorganizowanym konkursie GRAND PRIX dla firmy Elwiz SA przyznała kapituła, w której składzie znaleźli się:  dr hab. inż. Jacek Kasperski z Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej - Przewodniczący Komitetu Naukowego Konferencji "Dolnośląski Dom Energooszczędny", inż. Mirosław Jankowski - redaktor naczelny miesięcznika Energia i Budynek oraz inż. Guenter Schlagowski - prezes Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej.

Jurorzy nagrodzili starania firmy Elwiz SA by na rynku konkurować przede wszystkim innowacyjnością i jakością produktów, a nie jedynie ceną. Nagrodzone okno Elwiz energio passiv® jest rozwiązaniem technologicznym chronionym zgłoszeniem patentowym.

Referencyjne okno energio passiv® charakteryzuje się wąskimi, klasycznymi kształtami profili, podwyższoną do klasy WK2 odpornością na włamanie oraz przenikalnością cieplną na poziomie Uw = 0,7 W/m2·K.

źródło i zdjęcia: elwiz.eu