Drutex ponownie uhonorowany tytułem "Dobra Firma"

Dodano: piątek, 04 listopada 2011 09:44

Tytuł "Dobra Firma", który przyznawany jest przez redakcję "Rzeczpospolitej", ponownie trafił do firmy Drutex. Bytowski producent, jako jedyny z branży stolarki okienno-drzwiowej, znalazł się tym samym w gronie dwudziestu polskich firm, które mają najwyższą dynamikę rozwoju.

20 laureatów nagrody "Dobra Firma", która przyznawana jest w ramach rankingu Lista 2000, zostało wybranych przez kapitułę składającą się z przedstawicieli świata nauki, polityki, bankowości a także redaktorów "Rzeczpospolitej". Dokonując wyboru laureatów, kapituła brała pod uwagę wskaźniki dynamiki sprzedaży za ostatnie cztery lata, wskaźniki rentowności oraz wzrost aktywów i kapitałów. Na podstawie wskaźników inwestycji oraz zadłużenia oceniano również potencjał firmy do dalszego rozwoju. Nagrody przyznano podczas uroczystej gali, która odbyła się 24 października 2011 r.

Drutex, uzyskując tytuł "Dobra Firma", zanotował również awans na liście 2000, która przygotowywana jest przez dziennik "Rzeczpospolita". W rankingu tym plasują się największe polskie przedsiębiorstwa, które stawiają na innowacyjność oraz charakteryzują się dużą dynamiką rozwoju. Bytowski producent stolarki okiennej i drzwiowej zajmuje obecnie 768 pozycję na liście, co oznacza awans o 88 pozycji - w stosunku do 2010 r.

Wypracowany wynik stanowi odzwierciedlenie przemyślanej strategii oraz dowodzi, że Drutex jest firmą, która niezależnie od panującej koniunktury gospodarczej sukcesywnie umacnia swoją pozycję konkurencyjną odnotowując z roku na rok lepsze wyniki finansowe.

"Jestem dumny, że Drutex po raz kolejny znalazł się w tak prestiżowym gronie dwudziestu najefektywniejszych przedsiębiorstw w Polsce. Tytuł przyznawany jest bowiem firmom, które mogą pochwalić się znakomitymi wynikami nie na przestrzeni ostatniego roku, ale przynajmniej kilku kolejnych analizowanych lat i takim, które odniosły sukces rynkowy w niełatwej sytuacji gospodarczej. Dlatego nagroda stanowi potwierdzenie, że Drutex wdrażając nowoczesne systemy zarządzania, optymalizując procesy biznesowe, inwestując w jakość produktów, poprawiając poziom obsługi klientów oraz budując świadomość marki realizuje działania znajdujące uznanie w oczach  klientów, czego wyrazem jest dynamicznie rosnący popyt na nasze produkty" - powiedział Leszek Gierszewski, Prezes Drutex S.A.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Drutex, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Drutex

Firma Drutex