NSG Group w gronie największych firm regionu świętokrzyskiego

Dodano: wtorek, 11 października 2011 11:53

NSG Group, właściciel marki Pilkington, zajął czwarte miejsce w "Złotej Setce" - rankingu największych przedsiębiorstw województwa śląskiego. Zestawienie to zostało przygotowane przez dziennik "Echo Dnia" na podstawie wyników sprzedażowych firm.

NSG Group znalazł się po raz kolejny w gronie największych firm regionu świętokrzyskiego. Czwarta lokata, którą uzyskał producent szkła budowlanego oraz innych wyrobów szklanych, jest najwyższą, z dotychczasowych jego lokat w rankingu "Złota Setka".

Zestawienie pokazuje, iż mimo przeciągającego się na światowych rynkach kryzysu, 2010 r. okazał się dla NSG Group korzystny. Świadczy o tym ponad dwukrotny wzrost zysku względem roku poprzedniego. NSG Group jest jednym z trzech największych pracodawców w regionie, zatrudniającym średniorocznie 2055 pracowników.

Ranking "Złota Setka" to obszerne kompendium wiedzy o tym, co dzieje się w świętokrzyskiej gospodarce. Z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem przedsiębiorców i opinii publicznej. W tym roku honorowy patronat nad zestawieniem objął minister gospodarki, wicepremier Waldemar Pawlak. Gala "Złotej Setki" odbyła się 1 października 2011 r. w Kielcach.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Pilkington.

źródło: Pilkington
zdjęcie: echodnia.eu