Drutex ponownie nagrodzony Diamentem Forbesa

Dodano: piątek, 04 lutego 2011 07:42

Drutex S. A., jeden z największych producentów okien i drzwi w Europie poinformował, że ponownie został laureatem rankingu Diamenty Forbesa. W rankingu wojewódzkim, wśród firm o przychodach powyżej 250 mln zł, Drutex zajmuje czwarte miejsce. Na liście krajowej spółka plasuje się na 27 pozycji, co oznacza wzrost w porównaniu do ubiegłego roku o dwa miejsca.

Zestawienie prezentuje prestiżowe grono firm, które w ostatnich trzech latach najbardziej dynamicznie zwiększały swoją wartość. Prestiżowy plebiscyt tworzony jest za pomocą metody szwajcarskiej, czyli połączenia metody majątkowej i dochodowej. Ranking przygotowała redakcja miesięcznika Forbes we współpracy z wywiadownią gospodarczą Dun & Bradstreet.

Do wyceny "Diamentów Forbesa 2011" wykorzystane zostały dane z lat 2007 - 2009 uwzględniające m.in.: poziom sprzedaży, zysk netto, wartość majątku trwałego, zapasów, należności oraz nakładów na inwestycje. Na liście Diamentów Forbesa znalazły się firmy o największej dynamice wzrostu wartości.

"To już trzeci Diament Forbesa w naszej kolekcji. Bardzo cieszę się, że w tym obiektywnym rankingu zostaliśmy nagrodzeni po raz kolejny. Tegoroczne zestawienie jest szczególnie istotne, ponieważ stanowi odzwierciedlenie sytuacji na rynku w latach 2007-2009. Ranking honoruje najsilniejsze przedsiębiorstwa, które w okresie spowolnienia gospodarczego, kiedy sytuacja rynkowa nie ułatwiała firmom umacniania ich pozycji, wykazały znaczną dynamikę wzrostu. Myślę, że zdobyte wyróżnienie potwierdza, że Drutex doskonale wykorzystuje szanse rynkowe i dysponuje potencjałem gwarantującym zrównoważony wzrost w przyszłości. To nagroda za nasze kompetencje i zaangażowanie w tworzenie firmy i produktów budzących zaufanie obecnych i nowych klientów, którzy decydują o sukcesie i prawdziwej wartości firmy", powiedział Leszek Gierszewski, Prezes Drutex SA.

źródło: Drutex

Firma Krispol