Okno ISK I3 marki OKPOL zostało finalistą konkursu Dobry Wzór 2016

Dodano: czwartek, 18 sierpnia 2016 10:07

Okno ISK I3 marki OKPOL zostało finalistą konkursu Dobry Wzór 2016, jako produkt będący połączeniem dobrego designu i praktycznych rozwiązań. Wyboru dokonał Instytut Wzornictwa Przemysłowego - organizator konkursu.

Dobry Wzór, to konkurs, który jest organizowany od 1993 r. i ma na celu wyszukiwanie na polskim rynku produktów wyróżniających się wysoką jakością wzornictwa. IWP, jako jedyny w kraju przeprowadza niezależny przegląd produktów i usług, a następnie zaprasza producentów do wzięcia udziału w konkursie. Okno ISK I3 znalazło się w jednej z dziewięciu kategorii konkursowych pośród 45 innych produktów, wybranych z kolei z 222 zgłoszeń.

Sfera domu jest w Dobrym Wzorze tradycyjnie bardzo bogata, bo IWP stara się rozumieć design, jako sposób na ułatwianie ludziom życia, przede wszystkim życia codziennego, tłumaczy Katarzyna Rzehak, dyrektor kreatywna IWP i przewodnicząca jury konkursu. Wystawa Dobry Wzór 2016 odbędzie się w siedzibie IWP w dniach 21 października - 2 grudnia 2016 r.

ISK I3 to okno uchylno-przesuwne o podwyższonej energooszczędności Uw=0,8 W/m2K bez konieczności stosowania dodatkowych bloków termicznych. Produkt OKPOL doceniono za połączenie designu z praktycznymi w użytkowaniu rozwiązaniami. Trzykrotnie malowana lakierem ekologicznym stolarka SOLID+ (130mm) nie tylko odpowiednio prezentuje się od strony wizualnej, ale przed wszystkim jest odporna na działanie czynników atmosferycznych. Uznanie zyskały także powłoka antyroszeniowa, pozwalająca uniknąć problemu zaparowania zewnętrznej szyby oraz system zamykania klamką z kluczykiem - ExtraSecure, realnie zwiększający poziom bezpieczeństwa. Jednak główny wpływ na wyróżnienie miała opatentowana konstrukcja okna, umożliwiająca otwieranie skrzydła tak jak w typowych oknach klapowych wzbogacona dodatkową możliwością pełnego odwrócenia  o 180 stopni. Podczas otwierania skrzydło unosi się na zewnątrz i nie zajmuje przestrzeni poddasza zapewniając bezpieczeństwo i komfortowy dostęp do umycia zewnętrznej szyby.

źródło i zdjęcie: OKPOL

Firma Okpol