Nagroda Red Dot Design 2016 dla firmy FAKRO

Dodano: środa, 20 lipca 2016 12:20

Firma FAKRO, słynąca z innowacyjnych, funkcjonalnych, ale także wyróżniających się wysoką estetyką produktów, została wyróżniona prestiżową nagrodą Red Dot Design 2016. Trofeum, nazywanym "Oskarem designu", otrzymało okno do dachów płaskich DEF DU6.

4 lipca br. w Aalto Theater w Essen odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Red Dot Design 2016. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych nagród za design na świecie, która przyznawana jest co roku firmom wyznaczającym nowy kierunek rozwoju w dziedzinie wzornictwa. Międzynarodowe jury dokonujące wyboru składa się wybitnych osobistości.

Podążamy za obowiązującymi trendami budownictwa i wzornictwa przemysłowego. Jesteśmy autorem ponad 140 zgłoszeń patentowych. Wiemy, że współczesny klient potrzebuje produktu funkcjonalnego i jednocześnie ładnego, dlatego też nowoczesny design wyznacza nam tory w projektowaniu produktów, z dumą podsumowuje Wacław Majoch, kierownik Zespołu Projektowego FAKRO.

Wydarzenie zgromadziło ponad 1200 gości, z 57 krajów. W gronie producentów i projektantów nie zabrakło także przedstawicieli FAKRO - polskiego laureata w tegorocznej edycji konkursu.

Gala rozdania nagród Red Dot Design wieńczy, cieszący się 60-letnią tradycją, jeden z najważniejszych konkursów designu przemysłowego na świecie.

Inż. Gunnar Pischer, specjalista ds. dystrybucji i doradca architektów, podkreślił, że zespołowi FAKRO przy pomocy okna do dachów płaskich DEF DU6 udało się zrobić krok milowy w dziedzinie designu produktowego oraz połączyć wysoką jakość produktów FAKRO także z wysokimi wymaganiami estetycznymi.

źródło i zdjęcie: FAKRO

Firma Fakro