OKNOPLAST został laureatem konkursu Orły Eksportu Województwa Małopolskiego

Dodano: środa, 27 kwietnia 2016 06:44

Uroczyste wręczenie Orłów Eksportu Województwa Małopolskiego, przyznawanych przez redakcję dziennika Rzeczpospolita, odbyło się 19 kwietnia w Krakowie. Po raz kolejny OKNOPLAST został laureatem nagrody. W tym roku firma uzyskała tytuł w kategorii głównej, czyli Najlepszy Eksporter.

Wręczenie nagród w konkursie Orły Eksportu Województwa Małopolskiego odbyło się w ramach ogólnopolskiego cyklu wydarzeń, który ma na celu promocję eksportu i tematów z nim związanych. W trakcie spotkania laureaci wzięli udział w debacie, w której wspólnie starali się znaleźć odpowiedź m.in. na pytanie jak rozwijać firmę, wykorzystując jej potencjał eksportowy.

OKNOPLAST podbija zagraniczne rynki

Przyznając OKNOPLASTOWI nagrodę w głównej kategorii konkursu, jury doceniło firmę jako jednego z czołowych producentów okien i drzwi PVC w Europie. Firma OKONOPLAST już ponad 11 lat rozwija swoje działania na rynkach zagranicznych. W 2015 r. udział eksportu w strukturze sprzedaży przedsiębiorstwa wyniósł 70%, co czyni z OKNOPLAST największego polskiego eksportera pod względem wartości sprzedanych okien PVC. Wartość eksportu Grupy OKNOPLAST to około 15% całego polskiego eksportu okien PVC.

Poza Polską firma prowadzi działalność na 9 rynkach: w Austrii, Czechach, Francji, Niemczech, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, we Włoszech i na Węgrzech. Choć okna krakowskiego producenta były montowane m.in. w Nowym Jorku, Sydney, a nawet w… Ghanie, jednak nie da się ukryć, że najważniejszym punktem strategii rozwoju jest zgłębienie tych rynków, na których firma jest już od dawna obecna i ma mocną pozycję.

Obecnie pod marką OKNOPLAST funkcjonuje już ponad 2400 salonów. Przedsiębiorstwo najwięcej eksportuje do Włoch. Równie mocno rozwija sprzedaż na rynku francuskim oraz niemieckim.

Tytuł Najlepszego Eksportera jest dla nas bardzo ważnym wyróżnieniem i stanowi potwierdzenie naszych starań, aby polskie produkty OKNOPLAST były cenione i rozpoznawalne na zagranicznych rynkach. Cieszymy się, że nasze sukcesy są dostrzegane i doceniane również w Polsce, powiedziała Magdalena Cedro-Czubaj, Marketing Manager firmy OKNOPLAST.

Orły Eksportu to niezależny konkurs, którego celem jest uznanie i promowanie najlepszych praktyk w środowisku biznesowym w zakresie eksportu, a także wyróżnienie najprężniej działających liderów eksportu oraz ich przedsiębiorstw.

źródło i zdjęcie: OKNOPLAST