DAKO najlepszym eksporterem do Francji

Dodano: piątek, 25 lipca 2014 08:39

Fabryka Okien DAKO, jako jedyna firma z sektora stolarki otworowej, została laureatem corocznego konkursu na Najlepszego Eksportera do Francji.

Celem konkursu jest wyróżnienie liderów polskiego eksportu oraz zwrócenie uwagi francuskich przedsiębiorców na polską ofertę eksportową. Najważniejsze kryteria decydujące o przyznaniu wyróżnienia to poziom sprzedaży do Francji oraz dynamika eksportu.

Francja jest jednym z najważniejszych rynków eksportowych DAKO, a warto wiedzieć, że nasza sprzedaż zagraniczna obejmuje ponad 20 krajów świata, począwszy od Europy Zachodniej i Północnej, poprzez kraje basenu Morza Śródziemnego i Bliski Wschód, aż po Meksyk i Japonię, wyjaśnia Joanna Ogorzałek, dyrektor Działu Eksportu Fabryki Okien DAKO, dodając że eksport DAKO obejmuje ponad 50% całkowitej produkcji firmy.

W działaniach na rynkach zagranicznych największym wyzwaniem jest dopasowanie się do ich indywidualnej specyfiki, zaznacza Joanna Ogorzałek. Oczekiwania wobec okien i drzwi w różnych krajach są odmienne, co wynika nie tylko z czynników klimatycznych ale też z charakteru lokalnej architektury oraz przyzwyczajeń mieszkańców danego regionu.

Uroczystość wręczenia nagród konkursowych z udziałem przedstawicieli francuskich firm odbyła się 24 czerwca 2014 r. w Ambasadzie RP w Paryżu. Podczas gali Ambasador RP we Francji Tomasz Orłowski podkreślał znaczące osiągnięcia polskich przedsiębiorstw na rynku francuskim oraz pogratulował przedstawicielom nagrodzonych firm, wręczając pamiątkowe statuetki.

W konkursie, zorganizowanym przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Paryżu, wyróżniono łącznie 7 firm.

źródło i zdjęcie: DAKO