Drzwi zewnętrzne AT 410 z nagrodą "Dobry Design 2014"

Dodano: piątek, 27 grudnia 2013 11:46

Drzwi zewnętrzne AT 410 firmy Internorm zostały uhonorowane tytułem "Dobry Design 2014" w kategorii "Drzwi zewnętrzne". Głównym założeniem konkursu "Dobry Design 2014", organizowanego przez miesięcznik Dobrze Mieszkaj, jest wyłonienie najciekawszych pod względem estetyki i funkcjonalności produktów z zakresu wyposażenia wnętrz oraz ich promocja.

Drzwi zewnętrzne AT 410 charakteryzują się zaawansowaną konstrukcją trzykomorowego profilu aluminiowego, który docieplony jest poliamidem, pianką termoizolacyjną oraz uszczelniony specjalną silikonową uszczelką. Dodatkowo zaizolowano termicznie trzykomorowy próg. Rezultatem tych działań jest pasywna izolacyjność cieplna: Ud = 0,78 W/m2K, która pozwala zastosować drzwi AT 410 nawet w budownictwie pasywnym.

Od strony estetycznej drzwi wyróżniają się umieszczeniem skrzydła oraz ościeżnicy drzwiowej w jednej płaszczyźnie, zarówno od strony wewnętrznej i zewnętrznej. Na życzenie klienta pochwyty mogą być schowane w panelu drzwi. Efektem jest w pełni zlicowana stylistyka. Okucia drzwiowe zostały ukryte, aby nie psuć minimalistycznego, niczym niezakłóconego designu, który został doceniony przez jury.

Fakt wyboru produktu przez tak liczną rzeszę designerów, projektantów, architektów, a także ciekawość i chęć potwierdzenia naszego kierunku, jeżeli chodzi o wzornictwo, to główne powody, które zdecydowały o naszym udziale w konkursie, mówi Marcin Ksokowski, Członek Zarządu firmy IFTM Internorm.

Uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie "Dobry Design 2014" odbyła się 10 grudnia. W jej ramach odbył się także panel dyskusyjny pod tytułem: "Czym jest dobry design", w którym wzięli udział zarówno producenci, jak i specjaliści zajmujący się wzornictwem przemysłowym oraz architekci.

źródło i zdjęcie: Internorm

Firma Internorm