System RONDO marki INTERDOOR laureatem konkursu Dobry Wzór 2013

Dodano: środa, 11 grudnia 2013 09:03

W tym roku odbyła się 20. edycja prestiżowego konkursu na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku - Dobry Wzór 2013. System RONDO marki INTERDOOR został jednym z laureatów tego konkursu.

W tegorocznej edycji konkursu Dobry Wzór 2013 wzięło udział 190 produktów i usług z kategorii: Dom, Praca, Sfera publiczna, Usługi, Nowe Technologie, Grafika użytkowa i opakowania, Nowe materiały. Spośród nich Kapituła Instytutu Wzornictwa Przemysłowego wybrała 99 finalistów - w tym 34 w kategorii Dom, w której zwyciężył System RONDO marki INTERDOOR.

Wyjątkowość systemu RONDO polega na sposobie zamykania drzwi ruchem przesuwno-obrotowym pod kątem 90 stopni. Dzięki temu skrzydło zawsze obraca się w kierunku ruchu osoby otwierającej.

Jury konkursu doceniło System RONDO za: ciekawy pomysł, innowacyjne podejście do tak tradycyjnego przedmiotu, jakim są drzwi. Zalety systemu RONDO to wygoda użytkowania w małych przestrzeniach oraz łatwość otwierania, istotna szczególnie dla osób niepełnosprawnych. Plusem jest możliwość wyboru pośród różnych modeli drzwi producenta, co pozwala na dopasowanie ich do stylu wnętrza.

Nagrodzone drzwi marki INTERDOOR można było obejrzeć oraz przetestować na pokonkursowej wystawie w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Ekspozycja była dostępna dla zwiedzających do 8 grudnia. Dodatkowo, system RONDO zostanie również zaprezentowany w specjalnie wydanym katalogu IWP.

źródło i zdjęcie: Interdrex

Firma Interdrex