Szkło profilowe marki Pilkington w finale konkursu "Dobry Wzór 2013"

Dodano: środa, 18 września 2013 07:00

Dwa nowe typy szkła profilowego marki Pilkington: Pilkington Profilit™ Slim Line i Pilkington Profilit™ Micro zostały zakwalifikowane do finału konkursu "Dobry Wzór 2013" w kategorii "nowe materiały produkcyjne". Zwycięzcy i laureaci konkursu organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie zostaną wyłonieni już 24 października br.

Konkurs "Dobry Wzór" jest organizowany przez warszawski Instytut Wzornictwa Przemysłowego od 1993 r. Co roku eksperci Instytutu wyróżniają nie tylko produkty o doskonałym wzornictwie, ale również usługi najlepiej dopasowane do potrzeb konsumentów. W tegorocznej, jubileuszowej edycji konkursu, wybrane produkty i usługi konkurują ze sobą w siedmiu kategoriach: dom, praca, sfera publiczna, usługi, nowe technologie i nowe materiały produkcyjne. Wśród niemal 100 produktów i usług zakwalifikowanych do finału konkursu znalazły się również dwa typy szkła profilowego marki Pilkington: Pilkington Profilit™ Slim Line i Pilkington Profilit™ Micro. Rywalizują one z czterema innymi produktami w kategorii "nowe materiały produkcyjne".

Produkty szklane marki Pilkington opracowywane są z myślą o architektach i projektantach, dlatego cechują się najwyższymi standardami wzorniczymi, mówi Jolanta Lessig, Kierownik Komunikacji Marketingowej w NSG Group, właściciela marki Pilkington. Subtelne i eleganckie wzory szkła profilowego Pilkington Profilit™ dają projektantom nieograniczone możliwości kreacji, pozwalając na realizacje artystycznych wizji. Cieszymy się, że kapituła konkursu «Dobry Wzór» doceniła design naszych produktów.

Dwa typy szkła profilowego marki Pilkington, które znalazły się w gronie finalistów tegorocznego konkursu, zostały wprowadzone na rynek w 2011 r. Pilkington Profilit™ Micro charakteryzuje się nieregularną strukturą powierzchni w postaci gęsto rozmieszczonych małych punktów przypominających ziarenka piasku. Z kolei na powierzchni szkła Pilkington Profilit™ Slim Line umieszczono liniowy regularny wzór. Takie zróżnicowanie ornamentów umożliwia kreowanie oryginalnych elewacji oraz wnętrz obiektów, zapewniając użytkownikom poczucie komfortu i prywatności. Jednocześnie wzorzysta szklana powierzchnia urozmaica przestrzeń, nie ograniczając dostępu światła dziennego. Obydwa typy szkła profilowego są dostępne w wersji o obniżonej zawartości żelaza (bez charakterystycznego zielonkawego zabarwienia) oraz w wersji piaskowanej, co dodatkowo rozszerza wachlarz artystycznych możliwości.

Finał konkursu Instytutu Wzornictwa Przemysłowego odbędzie się 24 października 2013 r. Międzynarodowe jury wyłoni wówczas laureatów w każdej z siedmiu kategorii, przyznając zwycięzcom nagrody "Dobry Wzór 2013". Najlepszy produkt lub usługa otrzyma prawo posługiwania się znakiem "Wzór Roku 2013".

Po ogłoszeniu wyników konkursu w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie zostanie zorganizowana wystawa wszystkich produktów i usługi zakwalifikowanych do tegorocznego finału. Ekspozycja, podczas której będzie prezentowane m.in. szkło profilowe marki Pilkington, potrwa od 25 października do 8 grudnia 2013 r.

źródło i zdjęcie: Pilkington