Okno POL-SKONE wyróżnione nagrodą "VIP - Najlepsze Okna i Drzwi" 2013!

Dodano: poniedziałek, 29 lipca 2013 09:19

Podczas 6. edycji programu "VIP - Najlepsze Okna i Drzwi", laureatem w kategorii "Certyfikowane Luksusowe Okno Drewniane do Domów Pasywnych" została firma POL-SKONE.

W dniu 12 czerwca 2013 roku po raz kolejny zostały wręczone nagrody "VIP - Najlepsze Okna i Drzwi". Tegoroczna edycja skupiła się na innowacyjnych rozwiązaniach w zakresie energooszczędności i funkcjonalności stolarki. Nie jest to bowiem jedynie sezonowa moda, zaś powszechnie obowiązujący trend w budownictwie, który ma za zadanie podnieść komfort życia w trosce o środowisko naturalne. Nagrodę w kategorii "Certyfikowane Luksusowe Okno Drewniane do Domów Pasywnych" otrzymała firma POL-SKONE za okno pasywne EC 90 PLUS.

Firma POL-SKONE konsekwentnie rozbudowuje swoją ofertę stolarki okiennej. Model okna pasywnego EC 90 PLUS to tegoroczna nowość na rynku, dlatego ta nagroda jest tym bardziej ważna. Projekt okna EC 90 PLUS łączy w sobie walory techniczne i estetyczne drewnianych rozwiązań. Szeroka paleta możliwości wykończeniowych umożliwia dobranie odcienia najbardziej pasującego do wnętrza domu czy elewacji.

Okno z serii EC 90 Plus ma bardzo niski współczynnik przenikania ciepła Uw=0,77 W/m²K. Tak doskonały rezultat udało się uzyskać dzięki nowoczesnej konstrukcji okna jednoramowego wykonanego z drewna sosnowego klejonego warstwowo, dodatkowo wzbogaconego specjalnym wkładem termicznym. Produkt ten otrzymał certyfikat Passive House Institute, poświadczający zgodność jego parametrów z surowymi wymaganiami budownictwa pasywnego, to nie tylko gwarancja jakości i innowacyjności produktu, ale także świadectwo ciągłego dostosowywania oferty POL-SKONE do zmieniających się przepisów prawnych i norm europejskich.

źródło i zdjęcie: POL-SKONE

Firma Pol-Skone