DRUTEX nagrodzony Medalem Europejskim za system IGLO 5

Dodano: środa, 19 czerwca 2013 06:16

Firma DRUTEX została uhonorowana tytułem Medal Europejski za swój nowoczesny system IGLO 5 spełniający najwyższe europejskie standardy jakości. Konkurs organizowany jest przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych (reprezentowanego przez ministra ds. członkostwa w UE) i Honorowym Patronacie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego z siedzibą w Brukseli.

Medalem Europejskim wyróżniane są wyroby i usługi, które odpowiadają standardom europejskim. Nominowana usługa (lub wyrób) musi spełniać wymagane prawem normy, mieć odpowiednie licencje, patenty itp. Istotna jest dynamika firmy, zdobyte nagrody i certyfikaty.

Podczas tegorocznej, piątej już edycji konkursu, produkty firmy DRUTEX zyskały ponownie uznanie szerokiego grona jury za swoją nowoczesność i funkcjonalność, dzięki którym zyskują zaufanie klientów na rynkach europejskich. Wysoka jakość systemu IGLO 5 buduje pozytywny wizerunek firmy w Europie jako wiarygodnego gracza wyznaczającego trendy na rynku stolarki.

Jestem dumny, że jakość i zaawansowanie technologiczne naszych produktów zostały nagrodzone przez tak zacne grono jury. Wyróżnienie w postaci Medalu Europejskiego to ogromny prestiż, jako że przyznawane jest najlepszym i najbardziej konkurencyjnym produktom i rozwiązaniom technologicznym na rynku. Cieszę się, że w tym gronie znalazły się produkty DRUTEX-u.

Na ten sukces pracujemy wiele lat jakością oferowanych systemów i profesjonalizmem działania, dzięki czemu dziś reprezentujemy Polskę na całym świecie, oferując klientom zagranicznym innowacyjne produkty. Zdobywamy zaufanie coraz większego grona odbiorców, promujemy Polskę, udowadniając, że polskie znaczy dobre. Nasze produkty są więc wizytówką polskiej myśli technologicznej za granicą. Dzięki temu dziś możemy cieszyć się rosnącym udziałem eksportu i dobrą reputacją na świecie, jak przystało na firmę na Medal, powiedział Leszek Gierszewski, Prezes DRUTEX S.A.

Uroczysty finał konkursu "Medal Europejski" odbył się 5 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Celem konkursu jest wyróżnianie oraz promocja wyrobów i usług oferowanych przez firmy działające na terenie Polski, pobudzenie zainteresowania standardami europejskimi i przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej, pobudzenie zainteresowania wielomilionowym rynkiem Unii Europejskiej wśród polskich przedsiębiorców, pobudzenie zainteresowania konsumentów i przedsiębiorców z krajów Unii Europejskiej Laureatami Medalu Europejskiego.

źródło i zdjęcie: DRUTEX