Pilkington Polska "Filarem Polskiej Gospodarki 2012"

Dodano: czwartek, 02 maja 2013 06:53

Pilkington Polska, producent szkła i wyrobów szklanych dla branży budowlanej, został uhonorowany tytułem „Filar Polskiej Gospodarki 2012” i zajął drugie miejsce w rankingu wśród świętokrzyskich przedsiębiorstw. Przyznane wyróżnienie to wyraz uznania dla wkładu firmy w rozwój gospodarczy regionu i działań podejmowanych na rzecz lokalnej społeczności.

25 kwietnia 2013 r. w Krakowie odbyła się uroczysta gala rankingu "Filary Polskiej Gospodarki 2012", przygotowanego przez "Puls Biznesu" i agencję badawczą Millward Brown SMG/KRC. To pierwsze w Polsce zestawienie przedsiębiorstw odgrywających czołową rolę w poszczególnych województwach, wskazywanych przez lokalne samorządy. Pilkington Polska, należący do japońskiego koncernu NSG Group, zdobył drugie miejsce wśród firm z województwa świętokrzyskiego i otrzymał tytuł "Filar Polskiej Gospodarki 2012".

Nagroda Filar Polskiej Gospodarki jest dla Pilkington Polska szczególnym wyróżnieniem, powiedział Jerzy Baran, Dyrektor Operacyjny Pilkington Polska. Cieszymy się, że podejmowane przez nas działania na rzecz regionu i społeczności lokalnej zostały docenione. Mamy nadzieję, że rozpoczęte w 2012 roku inwestycje, takie jak utworzenie Centrum Usług Wspólnych NSG Group w Sandomierzu, czy organizowane przez spółki Pilkington programy stażowe, przełożą się na zwiększenie aktywności zawodowej lokalnego środowiska i dalszy rozwój województwa.

"Filary Polskiej Gospodarki" to coroczny ranking, mający na celu wyróżnianie przedsiębiorstw, których działalność ma szczególnie pozytywny wpływ na rozwój regionu. Zestawienie wyłania firmy stabilne ekonomiczne, zaangażowane w działania na rzecz poprawy przedsiębiorczości, wspierające lokalną społeczność. Wyboru dokonują przedstawiciele samorządów terytorialnych, ankietowani przez instytut badawczy Millward Brown SMG/KRC. W ubiegłym roku tytuł ten przyznano drugiej należącej do NSG Group spółce - Pilkington Automotive Poland - producentowi szyb samochodowych dla czołowych marek, będącemu jednym z największych przedsiębiorców i pracodawców w regionie, aktywnie działającemu na rzecz najbliższego otoczenia.

Uroczysta gala i wręczenie nagród laureatom VIII edycji rankingu "Filary Polskiej Gospodarki" odbyła się 25 kwietnia br. w Krakowie, w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA.

źródło i zdjęcie: Pilkington Polska