Okno Premium Vetrex V90+ z tytułem

Okno Premium Vetrex V90+ z tytułem "Nowość Roku"

Dodano: poniedziałek, 18 marca 2013 08:05

W plebiscycie "Nowość Roku", organizowanego przez magazyn "Forum Branżowe", jedno z wyróżnień zostało przyznane firmie Vetrex za flagowy produkt - wysoce energooszczędne okna premium V90+. To kolejne odznaczenie dla systemu V90+ , potwierdzające jego wyjątkowe walory: funkcjonalność, design oraz innowacyjność.

System V90+ charakteryzuje się doskonałymi parametrami w zakresie termoizolacyjności. Współczynnik przenikania ciepła tego okna wynosi Uw=0,76 W/m²K*, dlatego z powodzeniem stosowane jest ono w domach pasywnych. Produkt ten wyróżnia się też charakterystycznym ukrytym okuciem. Dzięki specjalnej konstrukcji zawias nie wystaje poza obrys ramy i jest w stanie utrzymać skrzydło o większym ciężarze.

W ubiegłym roku okno zostało udoskonalone. W miejsce stosowanego dotąd okucia Roto Designo montowana jest jego nowsza wersja - Roto Designo II, o większej nośności wynoszącej 100 kg. Dodatkowo, rozwiązanie to ma większą tolerancję regulacji okucia na wysokości. Zmodyfikowana też została konstrukcja dolnego zawiasu, dzięki czemu demontaż i ponowny montaż skrzydła do ramy zajmuje znacznie mniej czasu. Ponadto, okna w nowej wersji standardowo wyposażone są w elegancką klamkę Secustik Swing. Opływowy kształt uchwytu nie tylko wpływa korzystnie na estetykę produktu, ale też gwarantuje ergonomię użytkowania. Co więcej, klamka ta została wyposażona w mechanizm blokowania obrotu zabezpieczający okno przed włamaniem przez otwarcie go z zewnątrz.

Okna premium V90+ są produktem dedykowanym nabywcom o wysokich wymaganiach, którzy przywiązują szczególną wagę do kwestii estetyki i bezpieczeństwa. Odświeżona wersja okien V90+ charakteryzuje się nie tylko większą elegancją, ale też podwyższoną odpornością na włamanie. Bezpieczeństwo zapewnia mechanizm zastosowany w klamce oraz korzystniejsze parametry okucia, pozwalające na zastosowanie cięższych pakietów szybowych o specjalnym zastosowaniu np. antywyważeniowych lub dźwiękoszczelnych, skomentował wyróżnienie Krzysztof Smolnik, Dyrektor ds. Technicznych i Rozwoju, Vetrex.

Plebiscyt "Nowość Roku" został przeprowadzony podczas targów Budma, a wyróżnione produkty zostaną zaprezentowane na łamach najnowszego wydania magazynu "Forum Branżowe" oraz w portalu internetowym wydawnictwa okna-forum.pl. Celem plebiscytu "Nowość Roku" jest promocja rozwiązań, które pojawiły się na rynku w danym roku, bądź zostały w tym okresie w znaczący sposób udoskonalone.

*Współczynnik przenikania ciepła dla całego okna jednoskrzydłowego z szybą U=0,5 o wymiarach 1230 x 1450 mm.

źródło i zdjęcie: VETREX

Firma Łukplast