NSG Group w rankingu największych firm regionu świętokrzyskiego "Złota Setka"

Dodano: poniedziałek, 19 listopada 2012 09:40

NSG Group - producent szkła marki Pilkington dla budownictwa i motoryzacji - znalazł się w pierwszej dziesiątce rankingu największych firm regionu świętokrzyskiego "Złota Setka".

Opublikowane zestawienie wyróżnia przedsiębiorstwa osiągające najlepsze wyniki finansowe i przyczyniające się do rozwoju świętokrzyskiej gospodarki.

Ranking "Złota Setka" to wykaz stu największych firm województwa świętokrzyskiego, publikowany corocznie przez magazyn Echo Dnia. Główne kryterium zestawienia stanowią przychody netto świętokrzyskich przedsiębiorstw, a także zysk i liczba zatrudnionych w minionym roku. Japoński koncern NSG Group, właściciel spółek Pilkington w Polsce, kolejny raz zajął w rankingu wysoką pozycję. Firma znalazła się na szóstym miejscu pod względem przychodów ze sprzedaży netto i zajęła czwartą pozycję pod względem wielkości zatrudnienia.

Miniony rok był dla NSG Group pomyślny, czego potwierdzeniem jest wzrost przychodów i utrzymanie wysokiej pozycji w rankingu, mówi Ryszard Jania, Prezes Pilkington Automotive Poland. Mam nadzieję, że realizowane przez NSG Group kolejne inwestycje, takie jak uruchomienie Centrum Usług Wspólnych w Sandomierzu, budowa fabryki szyb samochodowych w Chmielowie, czy rozbudowa zakładu w Skierniewicach, pozwolą na dalszy wzrost zatrudnienia i przyczynią się do rozwoju gospodarczego regionu. Wysokie notowanie w rankingu "Złota setka" jest dla nas wyróżnieniem oraz zachętą do dalszej wytężonej pracy.

Opublikowana po raz piąty "Złota Setka" oparta jest na wynikach finansowych za 2011 rok. Dane do rankingu mają charakter obiektywny i pochodzą z Krajowego Rejestru Sądowego oraz z ankiet nadsyłanych przez firmy.

źródło: Pilkington
zdjęcie: Echo Dnia