Selena w gronie finalistów konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP

Dodano: piątek, 01 czerwca 2012 12:17

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest prestiżowym wyróżnieniem przyznawanym przedsiębiorstwom i instytucjom mającym duży wkład w gospodarczy rozwój kraju. Wyboru nominowanych dokonuje kapituła, a laureatów wskazuje Prezydent RP.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP została ustanowiona w 1998 r. przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i była przyznawana do roku 2005. W 2011 r. prezydent Bronisław Komorowski powrócił do przyznawania nagrody. Kandydaci zgłaszani są przez organizacje gospodarcze, wojewódzkie samorządy oraz organizatorów najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych w Polsce.

Producent i dystrybutor chemii budowlanej znalazł się w gronie finalistów konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP. Grupa Selena została jednym z trzech najwyżej ocenionych przedsiębiorstw w kategorii "Obecność na rynku globalnym". Wyróżnienia przyznano w kategoriach Innowacyjność, Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, Obecność na Rynku Globalnym oraz Zielona Gospodarka.

Kapituła konkursowa wyłoniła zwycięzców spośród 12 nominowanych do finału firm. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 29 maja 2012 r. podczas gali otwarcia Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Wręczenie Nagród Gospodarczych Prezydenta RP"Nagroda przyznawana przez Prezydenta RP - nazywana też »Polskim Gospodarczym Noblem« - jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień gospodarczych w Polsce. To dla nas niezmiernie ważne, że doceniono wysiłek włożony w budowę Grupy. Jest to dowód, że realizowana przez Selenę strategia globalnego rozwoju, skoncentrowana na osiągnięciu silnej pozycji zarówno w Polsce, jak i na świecie światowych rynkach chemii budowlanej, przynosi pozytywne efekty. Nominacja do finału konkursu potwierdza jakość modelu biznesowego Seleny i motywuje do dalszej, konsekwentnej realizacji planów rozwoju firmy i promowania polskiej gospodarki na arenie międzynarodowej", powiedział Andrzej Ulfig, prezes zarządu polskiej Seleny.

Producent wysokiej jakości pian montażowych, jak na przykład niskoprężna piana pistoletowa Tytan Professional LOW EXPANSION, był wielokrotnie nagradzany w najbardziej prestiżowych rankingach. Zdobyła między innymi tytuły: Diament Forbesa, Perły Polskiej Gospodarki, Budowlana Firma Roku 2011 oraz Solidny Pracodawca Roku. Ponadto marka TYTAN Professional, jako jedyna w Polsce w kategorii "Chemia Budowlana", otrzymała statuetkę Premium Brand. W rankingu Instytutu Millward Brown SMG/KRC została wyróżniona tytułem Marki Wysokiej Reputacji.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Selena SA, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Selena SA

Firma Capek