Dwa Diamenty Forbesa dla Drutexu

Dodano: poniedziałek, 27 lutego 2012 15:15

DRUTEX został nagrodzony tytułem Diamenty Forbesa 2012 w kategorii dużych firm najszybciej zwiększających swoją wartość. W 2012 r. magazyn Forbes wspólnie z Grupą Onet przyznał również firmie tytuł w rankingu e-Diamenty Forbesa.

Ranking Diamenty Forbesa wyróżnia przedsiębiorstwa charakteryzujące się szybkim rozwojem, wysoką jakością zarządzania, profesjonalizmem oraz doskonałą jakością oferowanych produktów. Tytuł e-Diamentu Forbesa DRUTEX uzyskał za najlepszą firmową stronę internetową w województwie pomorskim.

Diamenty miesięcznika Forbes 2012 - DRUTEX SALista Diamentów Forbesa obejmuje firmy najszybciej zwiększające swoją wartość. Przeprowadzana wycena uwzględnia wartość majątku trwałego i zapasów, poziom sprzedaży, zysk netto, należności oraz nakłady na inwestycje. Obliczenia wykonywane są na podstawie tak zwanej metody szwajcarskiej, która łączy metodę majątkową i dochodową.

Nagradzane firmy podzielono na trzy kategorie według przychodów ze sprzedaży w 2011 r.:

  • firmy małe - od 5 do 50 mln zł,
  • firmy średnie - od 50 - 250 mln zł,
  • firmy duże - powyżej 250 mln zł.

W ogólnopolskim zestawieniu Diamenty Forbesa 2012 znalazło się łącznie 2051 firm - 1314 małych, 556 średnich oraz 181 w kategorii firm dużych.

"Zdobycie tak prestiżowej nagrody w czasach spowolnienia gospodarczego jest o tyle cenne, że plasuje firmę w gronie solidnych i wiarygodnych przedsiębiorstw,  podkreślając jej wyjątkową dynamikę rozwoju. To już kolejny Diament Forbesa w naszej kolekcji. To istotnie zaszczyt znaleźć się w gronie nagrodzonych, bowiem w rankingu wyróżniane są te firmy, które dzięki swojej wiarygodności  biznesowej, a jednocześnie ambitnej strategii działania nie tylko utrzymują, ale wzmacniają pozycję na wysoce konkurencyjnym rynku.

e-Diamenty Forbes & Onet - DRUTEX SAW tym roku zostaliśmy uhonorowani podwójnie, jako że docenione zostały również nasze działania marketingowe, które mają odzwierciedlenie w naszej firmowej stronie internetowej. Wyróżnienie w tej kategorii to z kolei uznanie dla naszej strategii komunikacji z rynkiem, dilerami i klientami. Oznacza bowiem, że kreacja i marketing spełniają swą rolę skutecznej platformy komunikacji z rynkiem", powiedział Leszek Gierszewski, prezes DRUTEX SA.

Dwa Diamenty Forbesa dla Drutexu wręczone zostały podczas gali, która odbyła się 22 lutego w Gdańsku.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy DRUTEX SA, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: DRUTEX SA

Firma Drutex