TopBuilder dla dwóch okien FAKRO

Dodano: środa, 14 grudnia 2011 12:20

Nowosądecka firma otrzymała kolejną statuetkę TopBuilder. Podczas uroczystej gali odbywającej się w siedzibie Business Centre Club w Warszawie, nagrodę otrzymało okno balkonowe FGH-V P2 Galeria oraz okno dachowe FTT U8 Thermo.

Nagrodę przyznaje redakcja branżowego miesięcznika Builder. Statuetką TopBuilder wyróżniane są wysokiej jakości markowe produkty, innowacyjne rozwiązania materiałowe, technologiczne i konstrukcyjne, przeznaczone dla budownictwa.

TopBuilder dla dwóch okien FAKRO potwierdza wysoką rynkową pozycję firmy z Nowego Sącza oraz jej konsekwentne działania zmierzające do upowszechniania innowacyjnych produktów.

W chwili przyznania nagrody okno FTT U8 Thermo jest najbardziej energooszczędnym oknem dachowym, dostępnym na światowym rynku. Przeznaczone jest na potrzeby budowania domów pasywnych. W przypadku zamontowania okna wraz z kołnierzem Thermo, współczynnik przenikania ciepła ma wartość Uw=0,58W/m²K.

Drugi z nagrodzonych produktów to okno balkonowe FGH-V P2 Galeria o nowatorskim rozwiązaniu, które pozwala po jego zamknięciu uzyskać wygląd typowego okna dachowego. Zamykanie dolnego skrzydła powoduje chowanie w oknie barierek balkonu. Barierki po zamknięciu nie są widoczne nad powierzchnią dachu. Jest to rozwiązanie wyróżniające się na tle konkurencji.

Gala, podczas której przyznano statuetki TopBuilder dla dwóch okien FAKRO, była okazją do podsumowania bieżącej i prognozowanej sytuacji w polskim budownictwie. Zwrócono uwagę, że niezbędne dla rozwoju i wdrażania nowych rozwiązań badania niosą ze sobą duże ryzyko. Potrzebne są mechanizmy zmniejszające związane z tym koszty.

Firma FAKRO dysponuje własnym ośrodkiem badawczo-rozwojowym, w którym zatrudnionych jest 70 specjalistów. Pozwala to przedsiębiorstwu na wdrażanie nowoczesnych rozwiązań i obecność na światowym rynku. Firma dokonała blisko 90 zgłoszeń patentowych.

Poprzez sukces jaki FAKRO odnosi w eksporcie produktów i technicznej myśli polskich inżynierów, firma nadaje Polsce status globalnego lidera w ich produkcji oraz wytycza światowe kierunki rozwoju branży okien dachowych.

Zapraszamy do odwiedzenia zakładki firmy FAKRO, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: FAKRO

Firma Fakro