Mirola - parapety zewnętrzne

Parapety zewnętrzne wykonywane są z najwyższej jakości blach stalowych ocynkowanych obustronnie lub stopów aluminium. Budowa parapetu: aksonometria jak przy parapetach wewnętrznych - dla parapetu aluminiowego i stalowego. W ofercie znajdują się aluminiowe i stalowe parapety zewnętrzne oraz końcówki PCV.

Aluminiowe parapety zewnętrzne - parapety aluminiowe produkowane są w oparciu o blachę ze specjalnego stopu aluminium 3103 międzynarodowego koncernu ALCAN. Blacha lakierowana jest w systemie Coil Coating, dzięki któremu zwoje aluminiowe perfekcyjnie pokrywane są farbami proszkowymi o średniej grubości powłoki od 50 do 60 mikronów, w standardowych kolorach 8019 (brąz) i 9016 (biały). Dzięki procesowi elektrostatycznego nakładania powierzchni lakierniczej zostaje zapewniona stała faktura wykończenia parapetu.

Stalowe parapety zewnętrzne - parapety stalowe produkowane są blachy stalowej obustronnie ocynkowanej, produkcji międzynarodowego koncernu MITTAL STEEL. Powierzchnie blachy pokrywane są farbami poliestrowymi o łącznej grubości 35 mikronów, w standardowych kolorach 8019 i 8017 (brąz) oraz 9010 (biały). W przypadku parapetów wykonywanych w pozostałych kolorach RAL, są one dodatkowo lakierowane metodą proszkową. W każdy przypadku rewers parapetu powlekany jest specjalną farbą ochronną, zapewniającą bardzo dobrą przyczepność do pianki poliuretanowej w trakcie montażu.

Końcówki PCV - końcówki do parapetów oferujemy w standardowych kolorach parapetów lub wg palety RAL (barwione PVC w masie). Wszystkie końcówki wykonywane są z wysokiej jakości tworzywa ze stabilizatorem barwy oraz filtrem UV.

O wysokiej jakości produkowanych parapetów świadczy między innymi fakt, że produkowane są z materiałów zgodnego z normami Unii Europejskiej.

Normy:
EN 10 143 dot. tolerancji wymiarowej
EN 10 142 dot. stali miękkich ocynkowanych
EN 10 147 dot. stali konstrukcyjnych ocynkowanych
EN 10 169 dot. stali powlekanych lakierem.