Mirola - rolety zewnętrzne

Dzięki zabezpieczeniom antywłamaniowym oraz mocnym pancerzom rolety zdecydowanie utrudniają włamanie i chronią przed wandalizmem. Wszystkie elementy rolety, w tym elektryczne napędy i automatyka, posiadają gwarancję nawet do 60 miesięcy, dlatego nie trzeba się martwić o naprawy i wymianę części. Ponadto chronią okna przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi przedłużając ich żywotność.

Pianka termoizolacyjna wypełniająca pancerz, w połączeniu z warstwą powietrza powstałą pomiędzy opuszczoną roletą i oknem, skutecznie chroni przed stratami ciepła w zimie a latem zapewnia przyjemny chłód wewnątrz pomieszczeń.

Rolety są doskonale dobrane i dopasowane do najbardziej wyszukanych potrzeb, gdyż ich produkcja odbywa się na indywidualne zamówienie, po dokonaniu obmiarów i oględzin obiektu.

Dostępne napędy ręczne i elektryczne, zdalne sterowanie z programowaniem czasowym, automatyka zmierzchowa oraz wiatrowa i słoneczna powodują, że użytkowanie rolet jest lekkie, łatwe i wygodne.

Szeroka paleta standardowych kolorów oraz oklein drewnopodobnych, a także możliwość lakierowania proszkowego wg kolorystyki RAL, pozwala dopasować kolor rolety do indywidualnych wymagań i doskonale wkomponować ją w każdą elewację.

Roleta zewnętrzna składa się z następujących elementów:

Pancerz - składa się z lameli czyli profili aluminiowych, formowanych rolkowo o grubości do 9mm, wypełnionych pianką poliuretanową. Szczególny rodzaj pianki o wysokiej twardości stosowany jest w antywłamaniowym systemie "Safe". Lamele mogą mieć wysokość 37 - 55mm. Powlekane są lakierami poliestrowymi co czyni je odpornymi na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych.

Kaseta - zwija się do niej pancerz rolety. W zależności od wysokości stosowane są różne wielkości kaset, możliwe jest także zastosowanie różnorodnych kształtów, od tradycyjnych prostokątnych ze ścięciem po całkowicie zaokrąglone. Wszystkie dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych oraz bogatej gamie oklein drewnopodobnych.

Prowadnice pionowe mogą być aluminiowe lub PCV w zależności od wybranego systemu. Porusza się w nich pancerz rolety. Wyposażone są w uszczelki gumowe lub szczotkowe oraz ślizgi z tworzywa PCV, które pozwalają na niemal bezszelestne podnoszenie i opuszczanie pancerza. W systemie "Safe" prowadnice są dodatkowo wzmocnione blokadą pancerza przed wyrwaniem.

Wał nawojowy wyposażony jest z jednej strony w łożysko, z drugiej strony w napęd ręczny lub elektryczny.
Napęd rolety może być tradycyjny, ręczny z zastosowaniem zwijaczy sznurowych lub pasowych, zwijaczy korbowych, mechanizmów sprężynowych oraz komfortowy napęd elektryczny renomowanej firmy SOMFY, sterowany wyłącznikami klawiszowymi lub pilotem, z programowaniem czasowym, automatyką zmierzchową, wiatrową i słoneczną.

Wyposażenie dodatkowe:

  • Rygle ręczne, rygle automatyczne, blokada Click-Stop - doskonałe zabezpieczenie utrudniające podniesienie rolety z zewnątrz.
  • Zamki baskwilowe na klucz - dwupunktowe zamknięcie rolety na klucz, do zastosowania przy witrynach okiennych, drzwiach itp.
  • Wieszaki antywłamaniowe do napędów elektrycznych - dodatkowe wzmocnienie przed wyłamaniem listwy końcowej, do zastosowania w napędach elektrycznych.

W celu sprostania wszystkim wymaganiom firma Mirola wypracowała kompletny system rolet zewnętrznych, przeznaczonych do montażu na różnych etapach budowy lub remontu. Obejmuje on pięć następujących typów rolet:

  • Standardowy,
  • Podtynkowy UPK,
  • RKS,
  • Nakładany SKS,
  • Antywłamaniowy (atestowany).