Aluplast - okna energetycznie modyfikowane energeto

Stworzony przez Aluplast koncept energeto® daje możliwość produkcji okien bez konieczności użycia metalowych wzmocnień, które zastąpione zostały innowacyjnym rozwiązaniem, w równym stopniu gwarantującym sztywność konstrukcji i niepowodującym strat ciepła.

Stało się to możliwe dzięki połączeniu dwóch technologii:

  • "bonding inside" - specjalne skrzydło z zastosowaniem techniki klejenia szyb,
  • "powerdur inside" - nowy rodzaj ram opracowany we współpracy z firmą BASF z zastosowaniem tworzywa sztucznego Ultradur® High Speed, które zastępuje wzmocnienia stalowe stosowane w konwencjonalnych ramach.

Zastosowanie w najnowszej serii energeto® opisanych powyżej technologii, pozwoliło na uzyskanie najlepszego w swojej klasie współczynnika przenikania ciepła profili Uf = 1,0 W/m2K. Różnica w stosunku do standardowo stosowanych obecnie rozwiązań wynosi aż 40%, co znajduje swoje wyraźne odzwierciedlenie również w parametrach całego okna. Warto podkreślić, że parametry te udało się uzyskać przy standardowej głębokości zabudowy profili wynoszącej 70 mm.

Wąska konstrukcja zestawu rama + skrzydło o szerokości zaledwie 107 mm powoduje, że powierzchnia szyb jest większa, co jest spełnieniem postulatu efektywnego wykorzystania w budynkach energii cieplej pochodzącej ze Słońca.

Aluplast stworzył dla nowej serii energeto® szeroką gamę kolorów folii dekoracyjnych, obejmującą spektrum ponad 40 wariantów. Są to folie z zastosowaniem innowacyjnej technologii cool-colors, która gwarantuje ulepszone właściwości użytkowe oraz dłuższą trwałość powierzchni.