LUPOL - drzwi z 20-letnim doświadczeniem

Od wielu lat LUPOL produkuje drzwi drewniane. Sprzedaje swoje wyroby na wymagające rynki zachodnie oraz na rynek polski. Specjalizujemy się w produkcji drzwi drewnianych zewnętrznych z drewna sosnowego, dębowego, świerkowego oraz egzotycznego meranti.

Dwudziestoletnie doświadczenie w produkcji drzwi pozwala zaoferować szeroką gamę produktów, począwszy od standardowych drzwi, skończywszy na skomplikowanych produkcjach nietypowych drzwi antywłamaniowych, przeciwpożarowych, do domów pasywnych. Oferujemy drewniane drzwi zewnętrzne jedno- lub dwuskrzydłowe z doświetlami i naświetlami, w standardowych jak również nietypowych rozmiarach.

Drzwiom zewnętrznym stawia się wysokie wymagania techniczne dotyczące odporności na czynniki atmosferyczne i zniszczenia mechaniczne. Drzwi LUPOL doskonale sprawdzą się w każdych warunkach, ponieważ wykonane są niezwykle starannie z materiałów najwyższej jakości, co jest gwarancją dobrego wyglądu i trwałości na lata.

Trwałość drzwi zależy od wielu czynników. Jednak przede wszystkim od konstrukcji szkieletu, doboru materiałów wypełniających i samego wykonania. Konstrukcja drzwi musi być taka, aby zapewniała dobrą sztywność i stabilność skrzydeł. W celu wyeliminowania skrzywień i wypaczeń drewno klejone jest trójwarstwowo, a podczas całego procesu produkcji przestrzegana jest odpowiednia wilgotności drewna.

Na trwałość drzwi wpływa rodzaj połączeń stolarskich. Łączenia ram drzwi systemu LUPOL wykonywane są za pomocą kołków stolarskich przy użyciu specjalnych klejów. Połączenia tego typu charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością, co zapewnia 100% trwałość połączenia.

JUSTYNA

NEW3 P2

EWELINA W1

H 435

H 441 PVC

H 498

W drzwiach LUPOL zastosowano izolację termiczną z pianki poliuretanowej wewnątrz płycin, zespolone szyby niskoemisyjne oraz odpowiedniej grubości skrzydła i ościeżnice (56 lub 66 mm). Poza tym ma na to wpływ odpowiedni system uszczelnień wykonany z uszczelek z tworzyw sztucznych. Uszczelnienie silikonem łączeń szyb i płycin z ramą skrzydła, odpowiedni system profili drewnianych gwarantuje szczelność nawet podczas silnego wiatru. Produkowane przez nas drzwi z drewna w zależności od modelu osiągają współczynniki przenikania ciepła K=1,4-1,8 W/m2K dla modeli 66 mm i izolację akustyczną Rw=30-38 dB.

Łatwość i wygodę w otwieraniu i zamykaniu drzwi zapewnia zamontowanie trzech zawiasów dopasowanych do masy i wagi drzwi lub zawiasów ustawnych 3D, regulowanych w trzech poziomach. Specjalne zamki trzy- i pięcioryglowe renomowanej firmy ROTO® oraz zamki czteroryglowe z drugim zamkiem firmy Winkhaus i Metalplast są kolejnym krokiem w celu udoskonalenia zamykania drzwi, a jednocześnie stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem. Zamki te mają regulowany zaczep pozwalający precyzyjnie ustawić docisk skrzydła do ościeżnicy, co pozwala uzyskać bardzo dobrą szczelność przy łatwym zamykaniu. Aby polepszyć uszczelnienie w drzwiach zastosowano progi wykonane z nierdzewnego metalowego kształtownika lub aluminiowe. Tworzą one przylgę w jednej płaszczyźnie z przylgami ościeżnicy do której dochodzi uszczelka zamontowana po obwodzie.

Drzwi LUPOL spełniają swoje funkcje w trudnych warunkach, stanowią przegrodę między pomieszczeniem a zmiennymi zewnętrznymi warunkami klimatycznymi, przy zachowaniu naturalnego estetycznego wyglądu.

Drzwi LUPOL to doskonały wybór dla wszystkich doceniających naturalne walory jakie daje drewno. Szeroka oferta drzwi (różne kolory, modele, rozmiary, wyposażenie) i pozwala zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów.